Tottenham - Inter Mediolan

Tottenham - Inter Mediolan

Gareth Bale przy piłce (fot. Marc Atkins / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Tottenham pokonał na własnym obiekcie 3:0 (2:0) Inter w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy. Strzelanie rozpoczął już w szóstej minucie Gareth Bale. Drugą bramkę w 18. minucie strzelił Gylfi Sigurdsson. Wynik meczu ustalił w 53. minucie Jan Vertonghen. Tottenham zasłużenie pokonał Inter i jest faworytem do awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.
 90+3 min.
Koniec. Całkowicie zasłużone zwycięstwo gospodarzy.
 90+1 min.
Bale zamiast uderzać z dystansu doskonale podaje do Defoe, który jednak zamiast strzelać od razu za długo przekłada sobie piłkę. Kiedy w końcu uderza - zostaje zablokowany.
 90 min.
Sędzia dorzuca trzy minuty.
 88 min.
Naughton gra piłkę do linii końcowej boiska. Wydaje się, że Walker nie rady, ale w ostatniej chwili dośrodkowuje. Futbolówkę wyłapuje jednak Handanović.
 85 min.
Zostało pięć minut do końca, ale pressing gospodarzy jest równie dobry jak pięć minut po rozpoczęciu spotkania. Fenomenalnie przygotował gospodarzy Andre Villas-Boas.
 82 min.
Lennon schodzi z boiska z lekką kontuzją. Zastępuje go Naughton.
 80 min.
Błyskawiczna akcja gospodarzy. Kilka podań i strzał z 20 metrów Holtby'ego. Po rykoszecie piłkę złapał Handanović.
 77 min.
Żółta kartka dla Pereiry.
 74 min.
Friedel ratuje swój zespół po raz drugi w meczu! Zagapiła się defensywa "Kogutów", ale Palacio sam na sam z bramkarzem nie dał rady.
 73 min.
Guarin dostaje żółtą kartkę za symulowanie. Według powtórek widać jednak, że to błąd arbitra - gracz Inter był faulowany.
 71 min.
Sigurdsson strzelił dzisiaj bramkę i zaliczył asystę. Zmienia go Holtby.
 70 min.
Lennon! Przyjął piłkę przed polem karnym, prostym zwodem minął obrońcę, wpadł w szesnastkę, ale Handanovicia nie pokonał. Gdyby nie golkiper Interu byłby już prawdziwy pogrom.
 66 min.
Tottenham wyszedł z błyskawiczną kontrą. Defoe za bardzo chciał skończyć akcję sam i nie poradził sobie z Zanettim. Bale'owi po przebiegnięciu 80 metrów na darmo aż zabrakło powietrza.
 65 min.
Dembele kończy grę. Zastępuje go Livermore.
 63 min.
Defoe blisko gola! Parker rozpędził się z piłką i dograł do zbiegającego na prawą stronę pola karnego Defoe. Napastnik "Kogutów" strzelił celnie, ale Handanovicia nie pokonał.
 62 min.
Bale! Ależ akcja Walijczyka! Pomocnik rozpędził się z piłką, wpadł w pole karne i uderzył - tuż obok słupka. Na nic asysta trzech obrońców rywali.
 59 min.
Chóralne śpiewy na White Hart Lane. Kibice gospodarzy już świętują.
 56 min.
Kovacić schodzi z boiska, w jego miejsce Guarin.
 53 min.
Znowu uśpiona defensywa Interu! Precyzyjne dośrodkowanie Bale'a z narożnika boiska, Vertonghen wyskakuje w powietrze i głową pakuje piłkę do bramki.
 53 min.
Korner dla "Kogutów". Dośrodkowanie i... GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! VERTONGHEN!
 51 min.
Alvaro Pereira gra piłkę wzdłuż bramki Tottenhamu. Nikt do niej nie dobiega, Friedel tylko odprowadza wzrokiem futbolówkę opuszczającą boisko.
 49 min.
Rzut wolny dla Tottenhamu. Bale doskonale dośrodkował pod nogi zamykającego akcję Vertonghena! Obrona Interu zagapiła się - Vertonghen tak się zdziwił, że piłka do niego dotarła, że nie trafił do bramki z najbliższej odległości.
 46 min.
Już pierwsza okazja gospodarzy. Zanetti w ostatniej chwili wybił piłkę we własnym polu karnym.
 46 min.
Palacio zmienił w przerwie Juana Jesusa.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+1 min.
Przerwa. Goście rozruszali się na ostatnie pięć minut, choć w ogóle się na to nie zanosiło. Niech to jednak nikogo nie zmyli - Tottenham rządzi na boisku.
 45 min.
Sędzia dolicza jedną minutę.
 44 min.
Dośrodkowanie słabe z rzutu rożnego - "Koguty" szybko wybijają.
 44 min.
Znowu Alvarez - mocny strzał z dystansu. Uderzenie celne, ale po rykoszecie piłka wylatuje za boisko.
 42 min.
ALVAREZ! ALEŻ SIĘ POMYLIŁ! Cassano genialnie zagrał prostopadłą piłkę za linię obrony. Alvarez doszedł do piłki i sam na sam z Friedelem przymierzył na dalszy słupek, ale nie trafił w bramkę! Tottenham dostał jednak ostrzeżenie.
 41 min.
Pięć minut do końca pierwszej połowy. Goście już czekają na przerwę, gospodarze szukają kolejnej bramki.
 39 min.
Mocny, płaski strzał Sigurdssona w okolice lewego słupka bramki Handanovicia. Golkiper Interu rzuca się i broni.
 35 min.
BALE! Blisko drugiej bramki! Znowu dośrodkowanie w pole karne i strzał głową Walijczyka. Tym razem niecelny.
 33 min.
Gospodarze trochę zwolnili tempa. Czy przyspieszą znowu w drugiej połowie? Na dobrą sprawę już nie muszą, wystarczy im kontrolować spotkanie.
 31 min.
Rzut rożny dla Interu. Dośrodkowanie Cassano za długie. Do piłki skacze Ranocchia, ale uderza bardzo niecelnie.
 29 min.
Defoe próbuje strzelać z linii pola karnego. Zostaje zablokowany.
 27 min.
Rzut rożny dla Tottenhamu. Krótkie rozegranie i po chwili dośrodkowanie Sigurdssona na dalszy słupek. Tam czeka Vertonghen, który uderza głową. Handanović przenosi piłkę nad poprzeczką. Po drugim kornerze już bez zagrożenia.
 25 min.
Bale przyjmuje piłkę i rozpędza się. Zatrzymuje go dopiero Chivu na linii pola karnego.
 21 min.
Niemal w każdej akcji Tottenhamu pachnie bramką. Inter w ogóle sobie nie radzi. Gospodarze grają tak, jak zespół z Mediolanu lubi - bardzo wysoko. Robią to jednak na tyle dobrze, że Nerazzurri rzadko kiedy przekraczają linię środkową, o polu bramkowym Friedela już nie wspominając.
 18 min.
Defoe przyjmuje piłkę w polu karnym, robi kółeczko i uderza po ziemi. Handanović odbija piłkę, ale Sigurdsson idzie na futbolówkę jak wytrawny napastnik i pakuje ją do siatki.
 18 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! SIGURDSSON!
 17 min.
Chyba pierwsza lepsza akcja Interu w tym spotkaniu. Piłka trafiła w polu karnym do Cassano. Ten nie miał jak uderzać, więc odegrał do Kovacicia, który uderzył z pierwszej piłki ponad poprzeczką.
 15 min.
Tottenham znowu w ataku. Kończy się żółtą kartką dla Bale'a, który efektownie zanurkował w polu karnym rywali w poszukiwaniu rzutu karnego.
 13 min.
Bale już szuka kolejnego gola. Strzał z 35 metrów broni Handanović.
 10 min.
Inter na razie jest w totalnej rozsypce. Tottenham dominuje na całej długości boiska.
 8 min.
Defoe! Mogło być już 2:0! Napastnik "Kogutów" zwodem na zamach oszukał całą defensywę, ale sam na sam z Handanoviciem trafił prosto w bramkarza.
 6 min.
Bale bardzo szybko ukąsił! Dośrodkowanie Sigurdssona w pole karne z lewego skrzydła. Bale wygrał pojedynek w powietrzu z Cambiasso i z 8 metrów głową umieścił piłkę w siatce.
 6 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! GARETH BALE!
 4 min.
Inter jest mocno cofnięty od początku. Goście czekają na okazję do kontry.
 2 min.
Już pierwsza akcja gospodarzy. Walker napędził akcję i dograł do Bale'a, ale Walijczyk nie trafił w piłkę.
 1 min.
Gramy.
 21:01
Piłkarze wychodzą na murawę. Na trybunach White Hart Lane komplet publiczności.
 20:46
Znamy wyjściowe składy:

Tottenham:
Friedel - Walker, Vertonghen, Gallas, Assou-Ekotto - Dembele, Parker - Lennon, Sigurdsson, Bale - Defoe

Inter: Handanovic - Zanetti, Ranocchia, Chivu, Juan Jesus - Gargano, Cambiasso - Alvarez, Kovacic, Alvaro Pereira - Cassano

Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 21:05.
Tottenham rośnie w siłę z każdym meczem. Popularne "Koguty" nie przegrały w Premier League już od dwunastu spotkań i do drugiego w tabeli Manchesteru City tracą już tylko pięć punktów. W ostatniej kolejce - w derbach Północnego Londynu - Tottenham pokonał Arsenal 2:1. Jedną z bramek - jak zwykle - zdobył Gareth Bale.

Walijczyk rozwija się w niesamowitym tempie. Najbardziej zainteresowany jego wykupieniem z Tottenhamu jest Real Madryt. Spekuluje się, że "Królewscy" mogliby za Bale'a zapłacić nawet 70 mln euro. W tym sezonie piłkarz zdobył już w Premier League 16 bramek - ustępuje tylko Luisowi Suarezowi z Liverpoolu i Robinowi van Persiemu z Manchesteru United.

W gorszej sytuacji jest zajmujący czwarte miejsce w Serie A Inter Mediolan. Nerazzurri grają w tym sezonie w kratkę. Potrafią z jednej strony zremisować z Milanem, który ograł 2:0 FC Barcelonę, a z drugiej przegrać z Fiorentiną 1:4.