NA ŻYWO: Rudar Pljevlja - Śląsk Wrocław

NA ŻYWO: Rudar Pljevlja - Śląsk Wrocław

Sebastian Mila (fot. KATARZYNA PLEWCZYNSKA/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Śląsk Wrocław zremisował z Rudarem Pljevlja 2:2 w meczu rewanżowym II rundy eliminacji Ligi Europy. Wynik spotkania otworzył w 31. minucie Waldemar Sobota, a chwilę później na 0:2 podwyższył Paixao. Chwila nieuwagi polskiej drużyny skutkowała utratą bramki w 56. minucie. W doliczonym czasie gry remis swojej drużynie zapewnił Adi Bambur. Śląsk mimo wyjazdowego remisu awansował do III rundy eliminacji.
 90+2 min.
Koniec spotkania. Śląsk w III rundzie eliminacji Ligi Europy.
 90+2 min.
GOOOOOOL! 2:2!

Dudu popełnił fatalny błąd, który wykorzystał Bambur pewnie pokonując Gikiewicza.
 90 min.
2 minuty doliczył sędzia.
 85 min
W końcu dynamiczna akcja Śląska, ale obrońca wybił piłkę na rzut rożny.
 82 min.
Dobre dośrodkowanie Dudu z rzutu rożnego i obrońca Rudaru musiał wybijać piłkę z linii bramkowej.
 81 min.
Śląsk już się nie spieszy i stara się długo rozgrywać piłkę.
 78 min.
Kokoszka w ostatniej chwili zablokował strzał Vukovicia.
 75 min.
Żółta kartka dla Paixao.
 74 min
Paixao zagrał do Plaku w pole karne, ale Albańczyk nie dał rady wypracować sobie pozycji do strzału.
 73 min.
Obie drużyny chyba wolałyby, żeby ten mecz się już skończył. Nie oglądamy żadnych ciekawych sytuacji.
 69 min.
Paixao dobrze przymierzył z rzutu wolnego, zabrakło niewiele, aby piłka znalazła się w siatce.
 68 min.
Dudu przedzierał się lewą strona boiska, jednak naciskany przez rywali nie zdołał dokładnie dośrodkować.
 64 min.
Zmiana w ekipie gospodarzy. Damjanović za Mijuskovicia.
 62 min.
Zmiana w Śląsku. Za Kaźmierczaka wchodzi Socha.
 61 min.
Kolejna szansa gospodarzy. Brnović uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak piłka przeleciała obok słupka.
 60 min.
Śląsk nieco oddał inicjatywę i zemściło się to stratą gola. Wrocławianie muszą powrócić do wcześniejszego stylu gry.
 56 min.
GOOOOOOOOOOL! Bramka Rudaru i mamy 1:2!

Stały fragment gry, dogranie w pole karne a Jovanović niemal wpadł z piłką do bramki!
 55 min.
Szybka piłka do przodu, jednak Paixao został uprzedzony przez bramkarza.
 52 min.
Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany został za faul Jovanović.
 50 min.
Ładna akcja Śląska. Patejuk wystawił piłkę do Plaku, który oddał jednak zbyt czytelny strzał i bramkarz pewnie interweniował.
 49 min.
Rudar nie ma pomysłu na grę, rywale Śląska mają problem z wyjściem z własnej połowy.
 47 min.
W przerwie mieliśmy zmiany w Śląsku. Za Milę wszedł Hołota a za Sobotę Plaku.
 45 min.
Zaczynamy drugą część spotkania!
 45+2 min.
Koniec pierwszej połowy. Śląsk zasłużenie prowadzi 0:2.
 45+1 min.
Patejuk oddał mocny strzał a Vuklis z najwyższym trudem wybił piłkę do boku.
 45 min.
Gikiewicz pewnie łapie piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Vukovicia.
 43 min
Akcja Śląska! Paixao zagrał do niepilnowanego Mili, który posłał piłkę obok słupka z bliskiej odległości.
 42 min.
Stevanović na spalonym.
 40 min.
Vuković nie zdążył opanować piłki po długim podaniu. Rudar próbuje grać głównie dalekimi zagraniami.
 38 min.
Znowu było groźnie! Paixao dostał dobre podanie od Mili, znalazł się w polu karnym,ale chyba nie wiedział co zrobić z piłką i zmarnował sytuację.
 34 min.
GOOOOOOOOOOOOL! Paixao strzela i mamy 0:2!

Sobota wykorzystał świetne podanie Mili, zagrał do wychodzącego Paixao, który pewnym strzałem pokonał bramkarza.
 31 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! Śląsk prowadzi 0:1! Strzelcem Waldemar Sobota!

Dudu popisał się perfekcyjnym dośrodkowaniem w pole karne a Sobota pewnie skierował głową piłkę do siatki.
 29 min.
Dobra akcja Śląska! Sobota zagrał z rzutu wolnego do Stevanovicia, który mocnym strzałem chciał zaskoczyć bramkarza. Goran Vuklis zdołał jednak wybic piłkę.
 26 min.
Spotkanie nie dostarcza wielu emocji. Na razie bez klarownych sytuacji.
 24 min.
Przerwa w grze, piłkarze uzupełniają płyny. W Podgoricy dzisiaj jest bardzo wysoka temperatura.
 22 min.
Petrović miał dobrą okazję do strzału po rzucie wolnym, jednak nie potrafił skierować piłki w światło bramki.
 17 min.
Pierwsza zmiana w ekipie Rudara. Za Kaludjerovicia wchodzi Sekulić.
 15 min.
Śląsk próbuje atakować, jednak brakuje decydującego podania.
 13 min.
Ładny rajd Stevanovicia środkiem pola zakończony niecelnym strzałem.
 11 min.
Vlahović popisał się mocnym strzałem zza pola karnego, jednak piłka minęła słupek bramki. Błąd w tej sytuacji popełnił Kokoszka.
 9 min.
Niedokładne prostopadłe zagranie Ostrowskiego do Soboty i grę wznowi bramkarz.
 7 min.
Tym razem Paixao na spalonym.
 5 min.
Pierwsza akcja Śląska, Paixao zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłka wychodzi na rzut rożny.
 3 min.
Stadion w Podgoricy świeci pustkami, tymczasem Śląsk prowadzi grę.
 1 min.
Początek spotkania.

Zawodnicy już na boisku, za chwilę zaczynamy!

Składy:

Rudar Pljevlja: Vuklis, Jovanović, Petrović, Mijusković, Nestorović, Brnović, Kaludjerović, Vlahović, Vuković, Bambur, Stojanović

Śląsk Wrocław: Gikiewicz, Ostrowski, Pawelec, Kokoszka, Paraiba, Kaźmierczak, Stevanović, Mila, Sobota, Patejuk, Paixao
Gra Śląska Wrocław w pierwszym spotkaniu drugiej rundy eliminacyjnej mogła się podobać. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, doskonale zaprezentowali się debiutujący w Śląsku Marco Paixao, Sebino Plaku i Dudu Paraiba. Ten ostatni zaczął mecz od asysty przy pierwszej z dwóch bramek Paixao, sam Paixao również asystował przy golu Waldemara Soboty. Plaku, który pojawił się na boisku w drugiej połowie, wpisał się na listę strzelców tuż po wejściu na murawę.

Wrocławianie zrobili więc - z polskich zespołów - zdecydowanie najlepsze wrażenie przed tygodniem, ale już w weekend w meczu z Koroną Kielce tak nie błyszczeli. Krótsze i agresywniejsze krycie kielczan wystarczyło do powstrzymania Śląska. Wydaje się jednak, że jeżeli zespół Stanislava Levy'ego będzie miał dzisiaj znowu problemy ze skutecznością, to i tak nie straci aż czterech bramek.

Sam Stanislav Levy rywala jednak nie lekceważy. Dziennikarzom podczas jednej z konferencji prasowych poprzedzających dzisiejsze spotkanie przyznał nawet, że jego zespół trenował...rzuty karne. To chyba jednak tylko kurtuazja - przed tygodniem Śląsk obnażył wszystkie słabości Rudaru Pljevlja . Jakikolwiek inny wynik niż wygrana polskiej drużyny będzie niespodzianką.