NA ŻYWO: Manchester United - Real Sociedad

NA ŻYWO: Manchester United - Real Sociedad

Robin van Persie (fot. Simon Stacpoole / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Manchester United pokonał 1:0 Real Sociedad w meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. Jedynego gola - samobójczego - strzelił Inigo Martinez już w 68. sekundzie meczu. Obie strony stworzyły sobie tego wieczoru sporo okazji, ale były bardzo nieskuteczne.
 90+3 min.
Koniec! David Moyes znowu może odetchnąć - przynajmniej na chwilę. To był dziwny mecz - błyskawiczny gol samobójczy i festiwal zmarnowanych sytuacji strzeleckich.
 90+2 min.
Korner dla United. Dziwne dogranie w pole karne Rooneya - ruszają Baskowie, ale swoją akcję marnują.
 90+1 min.
Sędzia dolicza trzy minuty.
 89 min.
A teraz Kagawa w boczną siatkę. Dlaczego gospodarze tak nacierają? Zawodnicy Realu otworzyli się, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na porażkę. Mistrzowie Anglii umiejętnie kontrują, ale są absurdalnie nieskuteczni.
 88 min.
I kolejna okazja - Giggs zdobywa piłkę, gra na skrzydło do Kagawy, ten w pole karne do Rooneya. I co? Spalony.
 87 min.
BRAVO RATUJE SWÓJ ZESPÓŁ! Gospodarze przerywają kontrę i Rooney sam kontruje - przedziera się przez dwóch obrońców, ale daje się wypchnąć do skrzydła. Gra więc w pole karne, gdzie wbiega samotny Young. Rooney gra jednak minimalnie za głęboko - bramkarz jest pierwszy przy piłce.
 85 min.
David Moyes jest poddenerwowany, ale sytuacja wygląda na opanowaną. Mimo wszystko to gospodarze prowadzą grę pod koniec tego meczu.
 83 min.
Young dostaje podanie i rusza lewym skrzydłem. Anglik wpada w pole karne i... nie wie co zrobić. Uderza prosto w trybuny.
 81 min.
Young melduje się na murawie. Zmienił Hernandeza.
 80 min.
Dobry strzał z rzutu wolnego! Pardo nie pomylił się wiele.
 79 min.
Giggs fauluje 20 metrów przed własną bramką. Będzie groźnie.
 77 min.
Moment chaotycznej gry. Gospodarze tak jak w pierwszej połowie - po zmianie stron nie wykorzystali fenomenalnych sytuacji. Można się spodziewać, że zaraz przycisną goście.
 75 min.
Podwójna zmiana w Realu. Seferović schodzi, Agirretxe w jego miejsce. Casto zmienia Zurutuzę.
 71 min.
Teraz próba Rooneya - Anglik huknął jednak z 15 metrów obok bramki.
 70 min.
Dwadzieścia minut do końca meczu. Niesamowite spotkanie - jedna samobójcza bramka i mnóstwo zmarnowanych okazji, zwłaszcza ze strony gospodarzy.
 68 min.
Prieto opuszcza murawę, w jego miejsce Pardo.
 65 min.
KAGAWA! CO ON ZROBIŁ! Kolejna świetna kontra United - Valencia gra piłkę w pole karne do Kagawy, który osiem metrów od bramki zamiast strzelać z pierwszej piłki... przyjmuje. A futbolówka mu ucieka.
 63 min.
VALENCIA! SŁUPEK!! ALEŻ OKAZJA! Defensywa gości totalnie się rozsypała. Rooney fantastycznym podaniem uruchomił Valencię. Ten wpadł w pole karne i uderzył na dalszy słupek - prosto w niego.
 62 min.
Rooney uderza z 30 metrów. Prosto w Bravo.
 59 min.
Smalling zmienia Rafaela. Jak z Southampton, chociaż wtedy za Rooneya.
 59 min.
Ależ dośrodkowanie ze skrzydła w pole karne United! To właściwie był strzał! Spojenie.
 58 min.
Druga połowa może się naprawdę podobać. Goście z San Sebastian wierzą, że mogą tutaj coś ugrać. A gospodarze powoli zaczynają grać jak... z Southampton.
 54 min.
BRAVO! ALEŻ INTERWENCJA! Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez gospodarzy. Po chwili dośrodkowanie Kagawy na dalszy słupek i fenomenalna główka Jonesa! Bravo obronił jednak jeszcze lepiej.
 53 min.
Odpowiedź Evry - dośrodkowanie na czwarty metr, tym razem Martinez dobrze interweniuje. Będzie korner.
 51 min.
Ależ absurdalna okazja gości, ale jakże groźna. Zablokowany strzał i poprawka jednego z gości, który tak skiksował, że idealnie... zagrał pod bramkę! Ale mistrzowie Anglii w porę wybili piłkę.
 50 min.
Korner dla gości. Gospodarze wybijają, a zawodnicy Realu dwa razy uderzają z dystansu. Oba strzały zablokowane.
 49 min.
Valencia efektownie nurkuje w polu karnym rywali. Może się cieszyć, że nie dostał żółtej kartki.
 48 min.
Rooney próbuje prostopadłej piłki w pole karne. Podanie jednak nie przechodzi przez linię obrony.
 46 min.
Od razu świetna akcja Griezmanna i dogranie w pole karne, ale Vela nie sięga futbolówki w polu karnym.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+1 min.
I przerwa. Mecz na Old Trafford może się podobać. Gospodarze prowadzą zasłużenie. Zanosiło się nawet na pogrom, ale mistrzowie Anglii nie wykorzystali kilku doskonałych sytuacji. A potem rozegrali się goście.
 45+1 min.
Sędzia dorzuca minutkę.
 45 min.
Gospodarze szanują piłkę w ostatniej minucie pierwszej połowy. Dużo klepania. Nagle Kagawa łatwo drybluje Martineza i wpada w pole karne. Zamiast jednak strzelać - źle podaje.
 42 min.
Teraz rzut wolny już wykonany poprawnie. Griezmann uderza... SPOJENIE! Mnóstwo szczęścia gospodarzy.
 42 min.
Absurdalne zachowanie Xabiego Prieto, który spróbował wykonać rzut wolny, choć miała być gra na gwizdek. Uderzył obok stojącego sędziego - żółta kartka.
 40 min.
Giggs dośrodkowuje z narożnika. Skacze Jones, ale uderza wysoko ponad bramką.
 40 min.
Giggs trąca piłkę, Rooney uderza z dystansu po rzucie wolnym. Rykoszet, będzie rzut rożny.
 38 min.
Świetny rajd Ryana Giggsa, on naprawdę ma 39 lat?! Minął dwóch zawodników, zatrzymał go dopiero Bergara. Żółta kartka.
 36 min.
Mecz się wyrównuje - zawodnicy Sociedad coraz odważniej poczynają się na boisku. Gospodarze jak gdyby wystrzelali się na początku, kiedy mieli kilka dobrych okazji.
 34 min.
Żółta kartka dla Kagawy.
 31 min.
Pół godziny na Old Trafford za nami. Świetne widowisko - zwłaszcza dla fanów gospodarzy.
 29 min.
Seferović dostaje prostopadłe podanie i ma przed sobą tylko dwóch obrońców. Łatwo wypracowuje sobie sytuację strzelecką, ale De Gea świetnie broni.
 27 min.
Żółta kartka dla Rafaela.
 26 min.
Evra startuje do zdecydowanie za mocnego podania i... wyrabia się w sam raz. Wbija piłkę przed bramkę, ale tam piłka nie dociera do żadnego z jego kolegów.
 24 min.
Griezmann dzisiaj sobie w ataku nie pogra. Obrońcy United świetnie odcinają napad Sociedad od podań. Ale to się może zmienić.
 22 min.
Żółta kartka dla Veli.
 20 min.
GOL? NIE! Rzut rożny dla United. Krótkie rozegranie, Giggs wpada w pole karne i gra piłkę na nos Hernandezowi. Ten pakuje ją głową do bramki, ale jest spalony.
 18 min.
Posiadanie piłki - 60 proc. dla gospodarzy. Tymczasem dośrodkowanie Valencii i nożyce Rooneya. Anglik uderzył jednak nieczysto.
 16 min.
Kolejny atak gospodarzy. Zawodników Realu Sociedad na razie nie widać.
 14 min.
ROONEY! Powinno być 2:0! Rafael ruszył prawym skrzydłem i dośrodkował piłkę w szesnastkę. Na piłkę nabiegł Rooney i uderzył z pierwszej piłki - idealnie! Interwencja Bravo była jednak światowej klasy.
 13 min.
Valencia rusza z kontrą. Dośrodkowanie w pole karne niby dobre, ale tuż za plecy Hernandeza. Po chwili jeszcze jedna nieudana wrzutka. Ale gospodarze piłki nie oddają.
 12 min.
Rooney przymierza się do strzału, ale trafia tylko w mur.
 11 min.
Hernandez startuje do bardzo dobrej, choć bardzo przypadkowej piłki. Meksykanin mógł mieć sytuację sam na sam, ale został kopnięty w ramię. Będzie rzut wolny 20 metrów od bramki.
 10 min.
Rzut rożny dla gości. Zagranie przed pole karne, po chwili wbicie piłki w szesnastkę. Gospodarze wybijają.
 7 min.
Świetna piłka w pole karne Sociedad. Hernandez nie sięgnął jednak futbolówki.
 6 min.
Na Old Trafford debiutuje dzisiaj sektor dla śpiewających kibiców. Efekt zachwycający. Dawno nie było tak głośno na arenie Czerwonych Diabłów.
 4 min.
Hiszpanie nie wiedzą co się dzieje na boisku. Mistrzowie Anglii dzielą i rządzą na murawie. Doskonały początek United.
 2 min.
Nieprawdopodobna akcja Wayne'a Rooneya! Anglik wpadł w pole karne, przedryblował trzech rywali i uderzył na dalszy słupek! Trafił prosto w niego, ale Inigo Martinez chciał wybić piłkę... i trafił do własnej bramki!
 2 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! SAMOBÓJ PO ŚWIETNEJ AKCJI ROONEYA! 68 SEKUNDA!
 1 min.
Gramy. Zaskakujące decyzje personalne Moyesa. Hernandez, Giggs i Kagawa w pierwszym składzie, van Persiego nie ma nawet na ławce!
 20:42
Oba zespoły już na murawie. Za chwilę startujemy.
 58 min.
Chyba każdy spodziewał się, że odejście sir Alexa Fergusona na jakże zasłużoną emeryturę wywoła sporo kłopotów w czerwonej części Manchesteru. Z drugiej strony ciężko było sobie wyobrazić, że "Czerwone Diabły" aż tak posypią się w tym roku. Zespół, który w zeszłym sezonie z łatwością wywalczył mistrzostwo Anglii, obecnie zwyczajnie sobie nie radzi i po ośmiu kolejkach Premier League bliżej mu do... strefy spadkowej.

Old Trafford, jeden z tych stadionów, na które większość klubów świata w przeszłości przyjeżdżało po porażkę, obecnie nie jest już żadną twierdzą. Dość powiedzieć, że w dwóch ostatnich domowych spotkaniach mistrzowie Anglii zdobyli... jeden punkt. Porażka z West Bromwich Albion, remis z Southampton - menedżer United David Moyes ma o czym myśleć.

Real Sociedad teoretycznie mógłby więc pojechać do Anglii jak po swoje - ale czwarty zespół poprzedniego sezonu La Liga również ma swoje problemy. Podopieczni Jagoby Arrasate po dziewięciu kolejkach Primera Division mają na swoim koncie tylko 10 punktów i zajmują odległe, dwunaste miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.

Old Trafford czeka na wygraną już niemal miesiąc - 25 września w ramach Capital One Cup "Diabły" pokonały Liverpool 1:0. Jak na standardy jednego z najbogatszych klubów świata to zdecydowanie zbyt długa przerwa. Być może gospodarzy poprowadzi dzisiaj do zwycięstwa rewelacyjny Adnan Januzaj. 18-letni pomocnik w końcu został zgłoszony do Ligi Mistrzów i może dzisiaj wybiec na murawę od pierwszej minuty.

Po dwóch kolejkach spotkań Ligi Mistrzów Manchester United ma cztery punkty na koncie (wygrana z Bayerem, remis z Szachtarem) i prowadzi w grupie A. Drugi jest Szachtar, który uzbierał taką samą liczbę oczek, ale ma gorszy bilans bezpośredni. Bayer Leverkusen ma trzy oczka, Real Sociedad do tej pory dwukrotnie przegrał.