NA ŻYWO: Bayern Monachium - Manchester United

NA ŻYWO: Bayern Monachium - Manchester United

Kadr z pierwszego meczu (fot. Simon Stacpoole / Offside / Foto Olimpik / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Bayern Monachium pokonał Manchester United 3:1 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wynik spotkania otworzył w 57. minucie Evra, ale chwilę później było już 1:1 po bramce Mandżukicia. W 68. minucie do siatki trafił Robben a wynik spotkania ustalił Mueller w 76. minucie. Bawarczycy awansowali do półfinału Ligi Mistrzów.
 90+3 min.
Koniec spotkania! Bayern Monachium w półfinale Ligi Mistrzów!
 90+1 min.
Za chwilę ostatni gwizdek, jeszcze rzut wolny dla Manchesteru.
 88 min.
Mocny strzał Pizarro, ale dobrze ustawiony De Gea złapał piłkę.
 87 min.
Strzał Rooneya z 16 metrów zablokowany przez obrońcę. Goście jeszcze próbują grać ofensywnie,ale rozluźniony Bayern przerywa kolejne akcje rywali.
 84 min.
Pizarro zmienia Muellera.
 84 min.
Januzaj zdecydował się na strzał z dystansu, ale zdecydowanie zabrakło mu precyzji.
 81 min.
Januzaj zmienia Welbecka.
 79 min.
Alaba wyłożył piłkę do Mandżukicia, który jednak nie zdołał zamknąć tej akcji.
 76 min.
GOOOOOOOOOL! 3:1! Robben w swoim stylu ograł całą defensywę United i strzałem lewą nogą zza pola karnego pokonał bramkarza.
 75 min.
Hernandez zmienia Fletchera.
 73 min.
Rafinha ukarany żółtą kartką.
 72 min.
Manchester próbował wyjść z kontrą, ale Bawarczycy błyskawicznie przejęli piłkę.
 70 min.
Żółta kartka dla Evry, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Robbena.
 68 min.
GOOOOOOOOOOOL! 2:1! Robben zagrał płasko w pole karne, błąd w kryciu popełnił Vidić a piłkę do siatki pewnie skierował Mueller!
 66 min.
Manchester w opałach. Bayern atakuje bez przerwy.
 65 min.
Pierwsza zmiana. Goetze opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Rafinha.
 65 min.
Ribery strzelał z 18 metrów, ale Valencia zablokował piłkę.
 63 min.
Welbeck uciekał obrońcom, ale nie zdołał dojść do piłki.
 59 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! 1:1! Genialnie podał Ribery w pole karne a Mandżukić głową umieścił piłkę w siatce! Błyskawiczna odpowiedź Bayernu.
 57 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! 0:1! Strzał życia Evry! Zawodnik United uderzył z powietrza zza pola karnego nie do obrony!
 55 min.
Zaskakujący strzał Kagawy z dystansu, ale Neuer pewnie interweniował.
 54 min.
Strzał Mandżukicia zablokowany, piłka dostała się pod nogi Boatenga, który uderzył niecelnie zza pola karnego.
 53 min.
Goetze wywalczył rzut rożny dla Bayernu.
 50 min.
Lahm zagrywał w pole karne, ale wracający Fletcher szybko wyjaśnił sytuację.
 48 min.
Neuer piąstkował piłkę i przy okazji znokautował Smallinga, który padł na murawę.
 47 min.
Rooney zagrywał z rzutu rożnego w kierunku Vidicia, ale wcześniej jeden z obrońców wybił piłkę. Kolejny rzut rożny.
 45 min.
Zaczynamy drugą połowę!
 45+1 min.
Pierwsza połowa za nami! Bayern remisuje z Manchesterem 0:0. Wracamy po przerwie.
 44 min.
Mogło być 1:0! Robben zatańczył z piłką w polu karnym i oddał mocny strzał. Trafił jednak w plecy Smallinga.
 42 min.
Z przewagi Bayernu na razie nic nie wynika. Goście grają pewnie w obronie.
 40 min.
Evra ucierpiał w starciu z Lahmem. Mamy przerwę w grze.
 38 min.
Techniczny strzał Kroosa, ale piłka poleciała nad poprzeczką.
 35 min.
Rzut rożny dla Bayernu po tym, jak Kagawa wybił piłkę zatrzymując Robbena.
 33 min.
Póki co bez klarownych sytuacji. Bayern ma ogromną przewagę w posiadaniu piłki a Manchester liczy na grę z kontry.
 30 min.
Szybka akcja ofensywna Manchesteru, ale sędzia dopatrzył się spalonego przy podaniu Kagawy do Evry.
 28 min.
Mandżukić faulowany przez Vidicia. Obrońca Manchesteru dostał za to żółtą kartkę.
 26 min.
Zablokowany strzał Lahma i rzut rożny dla gospodarzy.
 25 min.
Alaba mógł podawać, ale zdecydował się na strzał. Piłka poleciała obok bramki.
 24 min.
Bayern ciągle w natarciu, ale gracze Manchesteru dobrze organizują się w defensywie i nie dopuszczają do podbramkowych sytuacji.
 22 min.
Teraz Ribery złapany na spalonym.
 20 min.
Boateng w porę powstrzymał Welbecka, który już szykował się do zagrania w pole karne.
 17 min.
MANCHESTER TRAFIA, ALE NIE MA GOLA! Dośrodkowanie Rooneya, Valencia umieszcza piłkę w siatce, ale sędzia dopatrzył się wcześniej spalonego.
 17 min.
Kolejna efektowna akcja Robbena. Holender rozpędził się przed polem karnym i oddał bardzo mocny strzał z dystanu. Piłka wylądowała jednak na trybunach.
 14 min.
Robben w swoim stylu przełożył piłkę na lewą nogę i oddał mocny strzał, ale zabrakło mu precyzji.
 12 min.
Lahm zagrywał na 6 metr, ale sytuację szybko wyjaśnił Evra wybijając piłkę.
 8 min.
Długa piłka w kierunku Rooneya, który pokazał się na wolnym polu, ale zbyt długo zwlekał z podaniem i musiał uderzać z trudnej pozycji.
 6 min.
Smalling w porę zatrzymał Mandżukicia i zapobiegł groźnej sytuacji w polu karnym.
 4 min.
Bayern na połowie United długo utrzymuje się przy piłce.
 2 min.
Robben długo prowadził piłkę, zagrał na skrzydło, Ribery dośrodkował w pole karne, ale Mandżukić nie zamknął tej akcji.
 20:45
Zaczynamy! Od środka Bayern Monachium.
 20:41
Oba zespoły już na murawie, czas na hymn Ligi Mistrzów!
 20:00
Składy:

Bayern: Neuer - Lahm, Dante, Boateng, Alaba - Robben, Götze, Müller, Kroos, Ribéry - Mandzukić

Manchester: De Gea - Jones, Smalling, Vidić, Evra - Fletcher, Carrick - Valencia, Rooney, Kagawa - Welbeck

Pierwsze starcie na Old Trafford zakończyło się remisem 1:1. Manchester United prowadził od 58. minuty po bramce Vidicia, ale do wyrównania szybko doprowadził Schweinsteiger. Bayern Monachium jest więc w lepszej sytuacji przed środowym rewanżem w ćwierćfinale Champions League - do awansu Bawarczykom wystarczy nawet bezbramkowy remis.

Mimo że Bayern zdobył już mistrzostwo Niemiec i może przystąpić do zmagań z Manchesterem United na spokojnie, ostatnio drużyna trenera Josepa Guardioli złapała zadyszkę. Monachijczycy zaliczyli serię trzech spotkań bez zwycięstwa. Zremisowali z Manchesterem na Old Trafford 1:1, z Hoffenheim 3:3, a w ten weekend przegrali z Augsburgiem 0:1. Dla zespołu z Monachium była to pierwsza od 53 meczów porażka w niemieckiej ekstraklasie.

Manchester próbuje ratować fatalny sezon w Premier League. Ekipa z Old Trafford zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli, co nie gwarantuje nawet udziału w europejskich pucharach. Awans do półfinału Ligi Mistrzów byłby więc nagrodą pocieszenia dla kibiców, ale wszystkich strat na pewno nie zrekompensuje.

Bayern przystąpi do meczu z Manchesterem mocno osłabiony. Z powodu kontuzji na pewno nie zagrają Thiago Alcantara oraz Xherdan Shaqiri. Ponadto Bastian Schweinsteiger i Javi Martinez pauzują za kartki. W zespole trenera Davida Moyesa nie wiadomo czy zagra Wayne Rooney, choć nawet Pep Guardiola jest pewien, że problemy zdrowotne angielskiego napastnika to tylko zasłona dymna.

Gaurdiola jasno określił cel Bayernu przed rewanżem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. – Chcemy wygrać. Jak zaczniemy kombinować i nastawiać się na obronę wyniku, to może to się źle skończyć – powiedział były szkoleniowiec Barcelony.

Szykuje się niezwykle emocjonujące starcie na Allianz Arenie. Choć Manchester w tym sezonie nie imponuje formą, to nie znaczy, że jest spisany na straty w meczu z Bayernem. Dowiódł tego już pierwszy pojedynek na Old Trafford. Sprawa awansu do półfinału Ligi Mistrzów wciąż jest więc otwarta. Początek spotkania Bayern Monachium – Manchester United o 20:45.