NA ŻYWO: Bayern Monachium - Real Madryt

NA ŻYWO: Bayern Monachium - Real Madryt

Luka Modrić i Franck Ribery (fot. FERNANDO ALVAREZ / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Real Madryt w wielkim stylu pokonał Bayern Monachium 4:0 i awansował do finału Ligi Mistrzów. Po dwa gole dla "Królewskich" zdobyli Sergio Ramos i Cristiano Ronaldo.
 90+3 min.
Koniec! Sędzia nie przedłuża już agonii Bayernu. Real Madryt melduje się w finale Ligi Mistrzów!
 89 min.
Neuer czekał na bombę, mur wysoko wyskoczył, a Portugalczyk uderzył płasko, po ziemi, pod murem! Neuer nawet nie zareagował.
 89 min.
GOOOOOOOOOOOOL! RONALDO! A JEDNAK! GOL NUMER SZESNAŚCIE! Ależ strzał!
 88 min.
Ronaldo wyłożył się na Kroosie przed polem karnym - będzie jeszcze jedna próba.
 87 min.
Rzut wolny dla Realu. Ronaldo odliczył kroki, przymierzył... Szesnasta bramka może w finale - prosto w mur.
 84 min.
Komplet zmian w Realu. Di Marię zastępuje Casemiro.
 82 min.
Po rzucie rożnym strzał... nogą oddaje Isco. Ale zostaje zablokowany.
 81 min.
Allianz Arena - co wyłapuje operator - już pustoszeje. Kibice nie wierzą, ale nie oszukujmy się - nie ma w co.
 80 min.
Benzema kończy mecz. W jego miejsce Isco.
 77 min.
Kroos dostaje piłkę przed polem karnym. Przekłada ją na lewą i uderza. Celuje w okienko, myli się nieznacznie.
 75 min.
Za Ramosa wchodzi Varane. W Madrycie byłaby owacja na stojąco.
 72 min.
Guardiola wykorzystuje pozostałe zmiany. Ribery'ego zmienia Goetze, a Pizarro wchodzi za Muellera.
 71 min.
Kroos gra piłkę w pole karne do... nikogo. Carvajal przyjmuje ją na klatkę piersiową i odgrywa do Casillasa. Niechęć i apatia wśród gospodarzy. Dwadzieścia minut do końca.
 68 min.
Gospodarzom nie sposób odmówić jednego - realizacji założeń taktycznych. Grają tak, jak chce Guardiola. Od pierwszej minuty do ostatniej. W tej edycji LM.
 65 min.
Dobra okazja dla Realu - Bale dośrodkowuje do Ronaldo, a piłka trafia do... Coentrao. Portugalczyk uderza z bliska, Neuer instynktownie odbija piłkę.
 62 min.
Bale rozpędził się z piłką na prawym skrzydle. To nie była jednak udana kontra - Walijczyk trochę zapędził się w kozi róg, a potem dał sobie zabrać futbolówkę.
 60 min.
Teraz próba Ribery'ego, który chciał zaskoczyć Casillasa strzałem w bliższy róg. Nic z tego. Pół godziny do końca meczu, a Bayern potrzebuje pięciu goli...
 57 min.
ROBBEN! Zaskakujący strzał z 20 metrów! Holender dokręcił piłkę na dalszy słupek, a Casillas efektownie pofrunął! Koniec końców - tuż obok bramki.
 53 min.
Zamieszanie pod bramką Realu! Po wrzutce uderza Alaba, piłka rykoszetem odbija się od - a jakże - Ramosa. I gola nie ma.
 49 min.
Bayern, jak to Bayern Guardioli - nie ma planu B. Gospodarze dalej klepią piłkę.
 47 min.
Guardiola zareagował i... zdjął napastnika. Mandżukicia zmienił Martinez, czyli pomocnik.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+3 min.
Przerwa! Real prowadzi 3:0 z Bayernem do przerwy i całkowicie zasłużenie jest już praktycznie finalistą Ligi Mistrzów!
 45+2 min.
W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego uderza Ronaldo. Strzela... wysoko nad bramką.
 44 min.
Krótkie rozegranie rzutu rożnego, Kroos z przedpola wrzuca piłkę w pole karne do Robbena. Holender zgrywa ją przed bramkę i... znowu rzut rożny. Po którym już nie dzieje się nic.
 42 min.
Korner dla Bayernu - goście łatwo wybijają piłkę. Bayern szybko ją przejmuje i... będzie znowu korner.
 38 min.
Żółta kartka dla Alonso za faul na Schweinsteigerze.
 37 min.
RONALDO! NIE MA GOLA! Nonszalancja gospodarzy straszliwa! Neuer wychodzi daleko z bramki, żeby uprzedzić Benzemę, ale jak wcześniej zagrał do Bale'a, tak teraz do Ronaldo! Portugalczyk też nie trafił z dystansu do pustej bramki.
 34 min.
Kolejna kontra Realu po akcji gospodarzy! Szybkie wyjście z piłką z własnej połowy, Benzema zagrał do Bale'a, a Ronaldo uderzył obok Neuera! To piętnasty gol Portugalczyka w tej edycji LM, to rekord rozgrywek!
 34 min.
GOOOOOOOOOL! RONALDO! BAYERN NA DESKACH!
 32 min.
Rzut rożny dla Realu. Ramos nie skompletował hat-tricka... tym razem.
 31 min.
Pół godziny za nami. Sytuacja Bayernu jest wręcz... rozpaczliwa.
 29 min.
Gospodarze bez pomysłu - wymieniają piłkę przed szesnastką bez końca, po czym niemal za każdym razem decydują się na wrzutkę do Mandżukicia. Ale to nie działa.
 27 min.
Ronaldo rusza z samodzielną kontrą. Portugalczyk uderza z 20 metrów - bardzo niedokładnie i słabo.
 25 min.
Ribery oddaje... pierwszy strzał jego drużyny na bramkę - niecelny. A Real ma już dwa gole.
 21 min.
Bawarczycy walczą, ale ich sytuacja jest już fatalna. Kibice na Allianz Arena też jakby ciszej...
 20 min.
Kroos sfaulował Bale'a, a Di Maria dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne. Pepe przedłużył dośrodkowanie, a z pięciu metrów ponownie głową uderzył Ramos!
 20 min.
GOOOOOOOOOL! ZNOWU RAMOS! KOLEJNY STAŁY FRAGMENT GRY, KOLEJNY GOL!
 19 min.
Jak zareaguje Bayern? Bawarczycy potrzebują teraz trzech trafień! A dogrywki nie będzie.
 16 min.
Bawarczycy zgubili krycie całkowicie! Modrić dośrodkował, wszyscy skupili się na Ronaldo, a uderzył Ramos! Piłka zmierzała do ziemi, Neuer miał piłkę na rękawicy, ale nie dał rady!
 16 min.
Korner dla Realu. Dośrodkowanie i... GOOOOOOOOOOOOOOL! SERGIO RAMOS! CO ZA STRZAŁ GŁOWĄ!
 12 min.
Teraz uderza z półwoleja Di Maria. Argentyńczyk był jednak odchylony, więc piłka pofrunęła wysoko ponad bramką.
 10 min.
Niesamowite tempo gry na Allianz Arena. Czy to na pewno dziesiąta minuta czemu, a nie osiemdziesiąta?
 9 min.
BALE! PRZESTRZELIŁ! Bawarczycy pogubili się, Neuer wybijał piłkę... 20 metrów od bramki! Walijczyk uderzył do pustej z 30 metrów, ale nie udało mu się trafić.
 6 min.
Błyskawiczna akcja Bayernu - dwa podania od bramkarza aż do Mandżukicia, którego w ostatniej chwili zatrzymał Pepe. Już w polu karnym.
 4 min.
Real ma problemy z opuszczeniem własnej połowy. Bawarczycy stosują niesamowicie wysoki pressing.
 2 min.
Pierwsza akcja Bayernu kończy się kontrą Realu. Di Maria gra w pole karne do Benzemy, Neuer przecina podanie.
 1 min.
GRAMY!
 20:45
Mecz poprzedza minuta ciszy ku pamięci Tito Vilanovy oraz Vujadina Boskova.
 20:43
Zawodnicy wychodzą na murawę. Na trybunach gigantyczna kartoniada. Czas na hymn LM!

Składy:

Bayern Monachium:
Neuer, Dante, Boateng, Lahm, Alaba, Schweinsteiger, Kroos, Robben, Ribéry, Müller, Mandzukić

Real Madryt: Casillas, Pepe, Ramos, Coentrao, Carvajal, Alonso, Modric, Di Maria, Bale, Ronaldo, Benzema
Prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge zapowiedział wprost - zawodników Realu Madryt czeka we wtorkowy wieczór na Allianz Arena piekło. Drużyna Pepa Guardiola chce zostać pierwszym zespołem w ponad dwudziestoletniej historii Ligi Mistrzów, który obroni Puchar Europy. To nie udało się nawet wielkiej FC Barcelonie w 2010 roku, którą prowadził wtedy... właśnie Guardiola.

Ale motywacji nie brakuje także drużynie z Madrytu, której obsesyjne pragnienie zdobycia "La Decimy" jest znane wszystkim kibicom. Ostatni raz "Królewscy" sięgnęli jednak po Puchar Europy w 2002 roku i było to dziewiąte trofeum w historii klubu. Wpompowane od tamtej pory w transfery miliony euro nie przyniosły dziesiątego, jakże oczekiwanego sukcesu. Wicemistrzowie Hiszpanii od trzech lat odbijają się od bramy piłkarskiego raju i żegnają się z rozgrywkami w półfinale.

Czy tym razem będzie inaczej? Real przyjeżdża do Monachium z  jednobramkową zaliczką z Santiago Bernabeu. W pełni zdrowi w końcu będą Cristiano Ronaldo oraz Gareth Bale. Szkoleniowiec gości Carlo Ancelotti mówi wprost, że nie ma drugiego tak zmotywowanego zespołu w Champions League. Rzecz w tym, że jeden gol zapasu z własnej świątyni w Madrycie może nie wystarczyć w Monachium. Drużyny Pepa Guardioli od zawsze grają lepiej na własnym terenie .

Bukmacherzy mimo wszystko jednak na Real, który na Allianz Arena nic nie musi. "Królewskim" da awans bezbramkowy remis i porażka jednym golem, jeżeli sami także strzelą bramkę. Zespół Carlo Ancelottiego będzie więc mógł grać tak, jak lubi - z kontry. Tak padła bramka w pierwszym spotkaniu, a Bayern będzie musiał się dzisiaj otworzyć i zaatakować.

Zespół z Monachium wymienił w pierwszym meczu niemal 500 podań więcej od gospodarzy, jak zwykle miał przygniatającą przewagę w posiadaniu piłki. Nie przyniosło to żadnego efektu. Carlo Ancelotti może więc dokonać dzisiaj czegoś, co przez trzy lata nie udało się w Realu Madryt Jose Mourinho - wysłać tiki-takę do grobu.

Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45. Zapraszamy.