NA ŻYWO: Argentyna - Iran

NA ŻYWO: Argentyna - Iran

Lionel Messi (fot. ZUMA/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Argentyna pokonała Iran 1:0 w swoim drugim meczu podczas mistrzostw świata. Albicelestes uratował niezawodny Leo Messi, który trafił do siatki w doliczonym czasie gry.
 90+5 min.
Koniec! Rezultat nie oddaje przebiegu meczu. Geniusz Messiego pozbawił Irańczyków wymarzonego wyniku.
 90+4 min.
Biglia zmienia Di Marię.
 90+1 min.
Argentyńczycy zawodzili, więc sprawę w swoje nogi znowu wziął Messi. Zszedł do środka i dokręcił piłkę lewą nogą na dalszy słupek z 18 metrów!
 90+1 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! MESSI! NO KTO JAK NIE ON!
 90 min.
Cztery minuty doliczone.
 87 min.
Szybka kontra Iranu! Reza przedziera się, przepycha się, dochodzi do piłki i uderza z pola karnego. Romero znowu broni z trudem.
 84 min.
Świetna piłka w pole karne do Palacio. Strzał głową i genialna parada Haghighiego!
 79 min.
Irańczycy znowu nie mogą wyjść poza linię środkową. Będą bronić wyniku?
 76 min.
Zmiany. Shojaei schodzi, za niego Heydari. To Iran. W Argentynie Lavezzi i Palacio zastępują Aguero i Higuaina.
 75 min.
Podanie do Di Marii w pole karne i strzał z ostrego kąta. Haghighi świetnie broni.
 74 min.
Messi z rzutu wolnego uderza w dość nietypowy sposób. Tylko boczna siatka. Bramkarz był całkowicie zaskoczony.
 73 min.
Shojaei ogląda żółty kartonik.
 71 min.
Dwadzieścia minut. Argentyńczykom zaczyna się spieszyć.
 68 min.
DEJAGAH! Głębokie dośrodkowanie w pole karne i strzał głową. Zabaleta przegrał pojedynek w powietrzu, Romero ledwo przeniósł piłkę nad poprzeczką! Po rzucie rożnym bez efektów.
 64 min.
Rzut rożny dla Iranu. Piłka spada w polu karnym i jest niesamowicie groźnie! W ścisku jeden z Albicelestes wybija.
 61 min.
Argentyńczykom zostało pół godziny na wygranie tego meczu. Każdy inny rezultat będzie wielką niespodzianką.
 60 min.
Messi ma trochę miejsca, więc rozpędza się z piłką. Uderza technicznie obok słupka. Ze złej strony.
 57 min.
Trybuny żywiołowo dopingują Argentyńczyków. Momentami zaczynają się jednak gwizdy. Zniecierpliwienie.
 54 min.
Żółta kartka dla Nekounama.
 53 min.
Ależ kontra Irańczyków! Dośrodkowanie w pole karne i strzał szczupakiem Rezy. Romero broni z największym trudem.
 51 min.
Świetne dośrodkowanie Rojo. Piłka przecięła jednak pole karne - Aguero i Higuain spóźnili się.
 49 min.
Nic się nie zmienia - początek drugiej połowy pod dyktando Argentyńczyków.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+2 min.
Przerwa. Argentyna naciera, ale niewiele z tego wynika. Iran czeka na stałe fragmenty gry.
 45 min.
Dwie minuty doliczone.
 43 min.
Messi naciera, gra o Higuaina, ten podaje do bramkarza rywali.
 40 min.
Pięć minut do przerwy. Argentyńczycy niby stworzyli sobie dwie okazje, ale jednak grają bez pomysłu.
 36 min.
Rzut wolny dla Argentyny. Messi dogrywa, Garay uderza głową z dwóch metrów... Ponad poprzeczką!
 33 min.
Messi z rzutu wolnego. Siła odpowiednia, ale celność... Na trybunach nie zabrakło jęku zawodu.
 30 min.
Messi skutecznie przedziera się z piłką. Ale kiedy przychodzi oddać strzał zostaje zablokowany.
 28 min.
Irańczycy podwajają, potrajają krycie. Na razie są skuteczni - ale jak długo wystarczy im sił?
 25 min.
Posiadanie piłki - 76 proc. dla Argentyny!
 22 min.
Kilka krótkich podań w polu karnym Iranu i strzał Rojo - Haghighi odbija.
 18 min.
Rzut rożny dla Iranu kończy się kontrą Di Marii, który gra do Messiego, który gra do Rojo, który psuje wszystko.
 14 min.
Higuain marnuje setkę! Świetne podanie Messiego w pole karne do dziewiątki Argentyny. Ale Haghighi wyszedł z bramki, skrócił kąt i zablokował strzał.
 11 min.
Di Maria rozpędza się z piłką i gra piętą do Aguero. Piłka do niego nie dociera, ale Irańczycy nie opuszczają swojej połowy.
 8 min.
Argentyńczycy klepią, atakują, ich rywale wybijają. A Mascherano gra w kadrze po raz setny.
 5 min.
Pierwsza okazja Aguero. Napastnik Manchesteru City obraca się w polu karnym i uderza niecelnie.
 4 min.
Na razie obie drużyny niedokładnie. Ale powoli rysuje się przewaga Albicelestes.
 1 min.
Gramy.

Składy:

Argentyna: Sergio Romero - Ezequiel Garay, Pablo Zabaleta, Fernando Gago, Angel Di Maria, Gonzalo Higuain, Lionel Messi, Javier Mascherano, Marcos Rojo, Federico Fernandez, Sergio Aguero

Iran: Alireza Haghighi - Ehsan Haji Safi, Jalal Hosseini, Amirhossein Sadeghi, Javad Nekounam, Shojaei Masoud, Andranik Timotian, Pejman Montazeri, Reza Ghoochannejad, Ashkan Dejagah, Mehrdad Pooladi
Argentyna rozpoczęła mundial w Brazylii od zwycięstwa z Bośnią i Hercegowiną 2:1. Najszczęśliwszy po tym spotkaniu był z pewnością gwiazdor drużyny z Ameryki Południowej – Lionel Messi. Wystarczyła mu jedna dobra akcja, aby wpisał się na listę strzelców. Tym samym 26-latek zamknął usta krytykom, którzy liczyli mu minuty bez gola w narodowych barwach. W kolejnym meczu Argentyna może wywalczyć awans do najlepszej szesnastki Mistrzostw Świata w Brazylii.

Iran ma za sobą bezbramkowy remis z Nigerią. Nic nie wskazuje na to, żeby drużyna trenera Carlosa Queiroza mogła zaskoczyć Argentynę, która mimo że z Bośnią nie zagrała perfekcyjnego meczu, potrafiła sforsować obronę rywali. Iran i Argentyna do dwa różne piłkarskie światy. Zdecydowanym faworytem sobotniego starcia będzie ekipa selekcjonera Alejandro Sabelli.

Mecz Argentyna – Iran odbędzie się w Belo Horizonte. Poprowadzi go Milorad Mazić z Serbii. Początek spotkania o 18:00.