NA ŻYWO: Holandia - Argentyna

NA ŻYWO: Holandia - Argentyna

Holandia (fot. Lui Siu Wai / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Argentyna wygrała z Holandią po rzutach karnych 4:2 i awansowała do finału Mistrzostw Świata w Brazylii. W regulaminowym czasie gry i w dogrywce padł bezbramkowy remis.
 2:4
GOOOOOL! RODRIGUEZ TRAFIA! ARGENTYNA W FINALE MISTRZOSTW ŚWIATA!
 2:3
GOOOL! Kuyt trafia i przedłuża nadzieje Holandii!
 1:3
AGUERO I GOOOOOOOL! Holandia pod ścianą!
 1:2
NIESAMOWITE! SNEIJDER MARNUJE KARNEGO! ROMERO BRONI!
 1:2
GOOOOL! Ależ huknął Garay!
 1:1
1:1 Robben tuż przy słupku nie do obrony!
 0:1
GOOOOL! MESSI BEZBŁĘDNIE!
 0:0
VLAAR NIE TRAFIA! BRONI ROMERO!

Zaczynamy rzuty karne!
 120+1 min.
KONIEC! A tak naprawdę początek, bo przed nami rzuty karne i prawdziwe emocje!
 120+1 min.
Złe zagranie Kuyta w pole karne, Romero przejął piłkę. To już ostatnie sekundy.
 119 min.
Kolejna dobra interwencja Mascherano w defensywie. Tym razem powstrzymał Robbena.
 117 min.
Kolejna szansa Argentyny! Messi zagrał do Rodrigueza, który jednak źle trafił w piłkę i Cillessen bez problemu wyjaśnił sytuację.
 116 min.
Mogło być 0:1! Podanie za obrońców, Palacio przejął piłkę i chciał główkować, ale posłał piłkę prosto w ręce bramkarza.
 114 min.
Holendrzy grają na pamięć do Huntelaara, ale nic z tego nie wychodzi...
 111 min.
De Vrij uderzył z dystansu, ale zabrakło mu precyzji.
 109 min.
Zabaleta chyba dojdzie do siebie i będzie mógł grać dalej. Tymczasem Holendrzy przy piłce.
 107 min.
Starcie Kuyta z Zabaletą. Argentyńczyk ucierpiał i potrzebuje pomocy medycznej.

Gramy, ostatnie 15 minut przed nami!
 105+1 min.
Koniec pierwszej części dogrywki.
 105+1 min.
Centra Messiego z rzutu wolnego, ale Cillessen piąstkował piłkę.
 105 min.
Huntelaar zatrzymał rywala na pełnej szybkości i zarobił żółtą kartkę.
 103 min.
Holandia sprawia lepsze wrażenie, akcje Argentyny kończą się przed szesnastką rywali.
 100 min.
Rodriguez zastąpi Lavezziego.
 99 min.
Drugi celny strzał Holendrów w tym meczu - Robben huknął z dystansu, ale Romero pewnie złapał piłkę.
 96 min.
Za Van Persiego wszedł Huntelaar.
 94 min.
Obraz gry w dogrywce nie zmienił się. Dalej niewiele wynika z poczynań obu drużyn.

Zaczynamy dogrywkę!
 90+3 min.
Mamy dogrywkę! 90 minut nie przyniosło nam rozstrzygnięcia...
 90+3 min.
Janmaat na spalonym.
 90+2 min.
Holandia w natarciu, ale dobrze spisuje się argentyńska defensywa. Ostatnie sekundy...
 90+1 min.
ROBBEN już był w polu karnym, ale Mascherano ofiarnie zablokował strzał Holendra!
 88 min.
Aguero miał dobry pomysł, chciał zagrać do środka w pole karne, ale piłkę w porę zablokował obrońca.
 86 min.
Ostatnie minuty nie dostarczają wielu emocji. Teraz rzut rożny dla Holandii.
 83 min.
Dobry strzał Rojo z dystansu, ale bramkarz złapał piłkę.
 81 min.
Podwójna zmiana w Argentynie. Palacio zastąpił Pereza, a w miejsce Higuaina wchodzi Aguero.
 76 min.
Perez świetnie podał do Higuaina w szesnastkę, ale napastnik Argentyny trafił tylko w boczną siatkę! To powinien być gol!
 75 min.
Szybsza akcja Holendrów, ale Van Persie był na spalonym już w w polu karnym.
 73 min.
Rzut wolny dla Argentyny, ale Messi zepsuł dośrodkowanie. Od bramki rozpocznie Cillessen.
 70 min.
Janmaat poturbowany na chwilę musi zejść z boiska.
 66 min.
Kuyt zagrywał w pole karne, ale nikt nie zakończył tej akcji strzałem...
 65 min.
Biglia ma na ręku opatrunek, ale będzie grał dalej. Tymczasem w Sao Paulo zaczęła się ulewa.
 63 min.
Na boisku leży Biglia, Argentyńczyk potrzebuje pomocy medycznej.
 62 min.
Clasie zastąpił De Jonga.
 61 min.
Godzina gry za nami, a nie oglądaliśmy żadnej stuprocentowej sytuacji. Dogrywka wisi w powietrzu.
 59 min.
Lavezzi górą do Higuaina w pole karne, ale napastnik Argentyny był pilnowany i nie miał jak uderzyć na bramkę.
 56 min.
A teraz Vlaar świetnie zatrzymał Messiego przed polem karnym.
 55 min.
Biglia w ostatniej chwili zatrzymał rozpędzonego Robbena na linii szesnastki!
 51 min.
Na spalonym Messi, a mogło być bardzo groźnie!
 50 min.
Sneijder uderzał bezpośrednio, ale posłał piłkę za wysoko.
 49 min.
Demichelis faulował Robbena i dostał żółtą kartkę. Rzut wolny dla Holandii, będzie okazja!
 48 min.
Piłkarze obu zespołów bawią się teraz w grę "kto wyżej kopnie na środku boiska". Garay aż zgubił buta w tej wybijance.
 46 min.
W przerwie mieliśmy zmianę w reprezentacji Holandii.Martins Indi opuścił boisko, w jego miejsce pojawił się Janmaat.

GRAMY!
 45+2 min.
Przerwa. Oglądamy mecz walki, ale ciągle brakuje bramek. Wracamy za chwilę.
 45+2 min.
Złe zagranie Rojo do Higuaina.
 45+1 min.
Rzut wolny dla Argentyny, Messi głęboko zagrał piłkę i bez problemu złapał ją Cillessen.
 45 min.
Martins Indi dostał żółtą kartkę.
 42 min.
Za chwilę koniec pierwszej połowy. Argentyna cały czas lepsza w ofensywie, ale kiedy zobaczymy bramki?
 39 min.
Opatrywany za linią boczną Sneijder, Holandia w dziesiątkę.
 36 min.
Higuain na spalonym, szybko wznowili Holendrzy.
 35 min.
Nie oglądamy klarownych sytuacji. Argentyna ma lekką przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować.
 32 min.
Van Persie na spalonym.
 31 min.
Gęsto jest na środku boiska, oglądamy głównie dalekie podania za linię obrony.
 29 min.
Po chwili przerwy Mascherano wraca na boisko, choć wyglądało to na coś poważnego. Gramy dalej.
 28 min.
Mascherano nie podnosi się z boiska po zderzeniu z rywalem. Mamy przerwę w grze. Groźnie to wyglądało, Argentyńczyk na chwilę chyba stracił przytomność.
 26 min.
Długa piłka do Van Persiego, ale Garay był dobrze ustawiony i nie dopuścił nawet do wywalczenia rzutu rożnego.
 25 min.
Kolejny rzut rożny dla Argentyny, Lavezzi w pole karne, a Demichelis głową posłał piłkę trochę za wysoko. Rozpocznie Cillessen.
 23 min.
Centra Lavezziego, ale Higuain był gdzieś schowany między obrońcami.
 22 min.
Rzut rożny dla Argentyny, ale bez zagrożenia, Holendrzy szybko wybili piłkę.
 20 min.
Zabaleta do Higuaina w pole karne, ale De Vrij skutecznie zablokował piłkę.
 17 min.
Argentyna sprawia lepsze wrażenie. Drużyna trenera Sabelli pilnuje ustawienia i jest częściej przy piłce. Holendrzy przygaszeni, czekają na swoją szansę.
 15 min.
Cillessen pewnie złapał piłkę po uderzeniu Messiego.
 14 min.
Faulowany przed polem karnym był Perez, będzie okazja z rzutu wolnego dla Argentyny!
 13 min.
SNEIJDER! Strzał z 20 metrów, ale zabrakło mu trochę precyzji.
 12 min.
Rzut wolny dla Argentyny, Lavezzi wrzucał piłkę w pole karne, ale potem Perez oddał bardzo niecelny strzał. Z akcją ruszają Holendrzy.
 10 min.
Dłuższa akcja Argentyny, ale Holendrzy bezbłędnie ustawiali się w defensywie.
 9 min.
Argentyńczycy ustawieni w obronie, a Holendrzy wymieniają podania. Wszystko jednak rozgrywa się w środkowej strefie boiska.
 7 min.
Teraz Robben złapany na spalonym.
 6 min.
Robben przedzierał się z piłką w polu karnym, ale miał bardzo mało miejsca i nie mógł za wiele zrobić. Kontra Argentyny.
 5 min.
Argentyńczycy nie rzucili się do ataku w tych pierwszych minutach. Gracze trenera Sabelli spokojnie rozgrywają piłkę, a Holendrzy czekają na błędy rywali.
 3 min.
Perez zatrzymany przed szesnastką i już z kontrą wyszli Holendrzy.

ZACZYNAMY!

Za nami hymny, teraz minuta ciszy poświęcona zmarłemu Alfredo Di Stefano.

Składy:

Holandia: Jasper Cillessen, Dirk Kuyt, Daley Blind, Bruno Martins Indi, Ron Vlaar, Stefan de Vrij, Georginio Wijnaldum, Nigel de Jong, Wesley Sneijder, Arjen Robben, Robin van Persie

Argentyna: Sergio Romero, Pablo Zabaleta, Marcos Rojo, Javier Mascherano, Martin Demichelis, Ezequiel Garay, Enzo Perez, Lucas Biglia, Lionel Messi, Ezequiel Lavezzi, Gonzalo Higuain

Holandia w ćwierćfinale grała z rewelacją turnieju – Kostaryką. Wydawało się, że Oranje bez problemu awansują do półfinału, ale drużyna z Ameryki Środkowej była o krok od sprawienia sensacji. Holendrzy wygrali dopiero po rzutach karnych. Drużyna trenera Louisa van Gaala ma jeden cel – udział w finale mistrzostw świata i końcowy triumf.

Argentyna o półfinał brazylijskiego mundialu grała z Belgią. Albicelestes wygrali 1:0 po bramce Gonzalo Higuaina, ale „Czerwone Diabły” miały sporo sytuacji do wyrównania. Ostatecznie jednak ekipa selekcjonera Alejandro Sabelli osiągnęła to co chciała – zagra o finał mistrzostw świata.

W Holandii wszyscy liczą na największą gwiazdę i filar zespołu – Arjena Robbena. Pomocnik Bayernu Monachium w Brazylii zdobył trzy bramki, a jego wkład w sukcesy Oranje jest ogromny. 30-latek odpowiada za większość akcji ofensywnych swojego zespołu. Warto zwrócić uwagę także na bramkarzy. W ostatnim spotkaniu przez 90 minut i w dogrywce bronił Jasper Cillessen. Louis van Gaal zaskoczył jednak wszystkich. Na rzuty karne między słupkami stanął Tim Krul i jak się okazało ta decyzja była strzałem w dziesiątkę. Być może szkoleniowiec reprezentacji Holandii na mecz z Argentyną także zaskoczy zmianami personalnymi, albo ustawieniem swoich piłkarzy.

Mówi się, że Argentyna nie istnieje bez Lionela Messiego. Gwiazdor Barcelony do tej pory na mundialu ma cztery bramki na koncie. 27-latek przyznał jednak, że jego ostatnie zasługi dla drużyny narodowej są trochę przeceniane.

- Absolutnie nie zgadzam się, że Argentyna nie miałaby żadnych szans beze mnie w składzie. Piłka nożna to gra zespołowa i wszyscy muszą dawać z siebie sto procent. To prawda, że zdobyłem kilka ważnych bramek w Brazylii, ale wkład w sukces miała cała drużyna – powiedział Messi.

Argentyna w meczu z Holandią będzie musiała grać bez kontuzjowanego Angela di Marii. To duża strata, bowiem w ofensywie nieźle układała się współpraca tego piłkarza z Lionelem Messim. W barwach Holandii może nie zagrać Robin van Persie, który przeszedł zatrucie pokarmowe. Decyzja o jego występie ma zapaść w ostatniej chwili.

Mecz Holandia – Argentyna zostanie rozegrany w Sao Paulo. Spotkanie poprowadzi Cueneyt Cakir z Turcji. Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o 22:00.