NA ŻYWO: Gibraltar - Polska

NA ŻYWO: Gibraltar - Polska

Robert Lewandowski (fot. MATEUSZ TRZUSKOWSKI/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
W pierwszym meczu eliminacji Euro 2016 Polska pokonała Gibraltar 7:0. Wynik spotkania otworzył w 11. minucie Kamil Grosicki. Po przewie biało-czerwoni jeszcze sześć razy trafiali do siatki. Cztery gole zdobył Robert Lewandowski.
 90+2 min.
KONIEC! Polska zgodnie z planem gromi Gibraltar.
 90+2 min.
GOOOOL! Jeszcze jeden! Lewandowski strzałem z bliskiej odległości bez problemu pokonał bramkarza!
 88 min.
Zmiana. Artell schodzi, za niego pojawi się Payas.
 86 min.
GOOOOOOL! Hat-trick Lewandowskiego! Napastnik Bayernu trafił do siatki po podaniu Rybusa.
 81 min.
Lewandowski dostał piłkę w pole karne i uderzył lewą nogą. Zdecydowanie zabrakło mu precyzji.
 78 min.
Starzyński zmienił świetnego dzisiaj Grosickiego.
 77 min.
Tempo meczu trochę opadło, ale Polacy mają wszystko pod kontrolą. Pytanie tylko, czy zobaczymy kolejne bramki?
 73 min.
SOBOTA! Mógł zaliczyć super wejście, ale pogubił się w polu karnym. Najpierw piłkę po jego strzale odbił bramkarz, a dobitkę zablokował obrońca.
 71 min.
Dwie zmiany Adama Nawałki. Sobota za Milika i Mączyński w miejsce Klicha.
 70 min.
Priestley był popychany przez Wawrzyniaka w polu karnym. Piłkarze Gibraltaru domagają się karnego, ale wszystko przebiegało w granicach przepisów.
 68 min.
Artell ukarany żółtą kartką.
 66 min.
RYBUS TRAFIA W SŁUPEK! Zabrakło szczęścia, strzał był potężny.
 63 min.
Druga zmiana. Kyle Casciaro schodzi, pojawia się Priestley.
 62 min.
Polacy w drugiej połowie całkowicie zdominowali rywali. Grają pewnie w ofensywie i nie dopuszczają gospodarzy na własną połowę.
 58 min.
GOOOOOOL! Klich dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, Szukała wysoko wyskoczył w polu karnym i uderzeniem głową pokonał bramkarza!
 56 min.
Dobry strzał Krychowiaka, ale bramkarz tym razem bez zarzutu wybił piłkę.
 53 min.
GOOOOOOL! Niesamowite tempo! Lewandowski płasko uderzył z 16 metrów, bramkarz jeszcze odbił piłkę, ale nie dał rady skutecznie interweniować. 0:4!
 50 min.
GOOOOOOL! Wawrzyniak dośrodkował w pole karne, a wbiegający w szesnastkę Lewandowski głową posłał piłkę do siatki!
 48 min.
GOOOOOL! Milik podał do Grosickiego w pole karne, który minął kilku obrońców, pobawił się piłką i spokojnie posłał ją do siatki obok bezradnego bramkarza!
 46 min.
W przerwie gospodarze przeprowadzili zmianę. Za Bado wszedł Gosling.

Gramy!
 45+1 min.
Przerwa. Kto czekał na strzelecki festiwal w wykonaniu reprezentacji Polski, może czuć się zawiedziony. Za chwilę druga połowa.
 42 min.
Gibraltar wyraźnie rozkręcił się w ataku. Póki co polska defensywa spisuje się bez zarzutu.
 41 min.
Kolejna niepotrzebna żółta kartka w polskim zespole. Tym razem ukarany Glik.
 40 min.
Grosicki chciał technicznie posłać piłkę do bramki, ale bramkarz był dobrze ustawiony i nie dał się zaskoczyć.
 38 min.
Polacy przy piłce, ale za wolno przedzierają się pod bramkę rywali. Brakuje płynności, dynamiki w akcjach ofensywnych.
 35 min.
Rzut rożny dla Gibraltaru, ale po dośrodkowaniu Krychowiak szybko wybił piłkę.
 34 min.
Gra przeniosła się na środek boiska. Polacy już nie mają takiej inicjatywy, jak w pierwszych minutach.
 30 min.
Szczęsny w stylu Neuera wybijał piłkę przed szesnastką. Gospodarze próbowali zaskoczyć Polaków, ale biało-czerwoni wyszli z kontrą.
 28 min.
Potężny strzał Grosickiego z prawej strony pola karego, ale piłka poleciała nad poprzeczką.
 25 min.
Lewandowski z rzutu wolnego uderzył obok bramki.
 22 min.
BRIAN PEREZ! Zaskakujący strzał reprezentanta Gibraltaru, ale zabrakło dokładności. Rozpocznie Szczęsny.
 19 min.
Słaby strzał Olkowskiego, piłka wylądowała na trybunach. Rozpocznie bramkarz.
 17 min.
Żółta kartka dla Klicha za wejście nakładką.
 16 min.
Kontra Gibraltaru błyskawicznie przerwana w środkowej strefie boiska.
 15 min.
Podopieczni selekcjonera Adama Nawałki prowadzą grę, Gibraltar cały czas nastawiony na defensywę. Czekamy na kolejne akcje Polaków.
 11 min.
GOOOOOOL! Grosicki płasko uderzył z dystansu, wydawało się, że bramkarz zdoła interweniować, ale piłka wpadła do siatki!
 9 min.
MILIK! Strzał z 16 metrów, piłka odbiła się jeszcze od nogi rywala i opuściła boisko. Rzut rożny dla biało-czerwonych.
 7 min.
Milik składał się do uderzenia z powietrza, ale kompletnie mu to nie wyszło. Polacy wciąż w natarciu.
 6 min.
Gibraltar tylko się broni. Polacy długo rozgrywają piłkę, ale na razie nic z tego nie wynika.
 3 min.
Zagranie Lewandowskiego wzdłuż linii końcowej do Milika, ale zabrakło trochę dokładności.
 2 min.
Polacy przy piłce, ale gospodarze uważnie grają w obronie.

Zaczynamy!

Obie reprezentacje już na boisku, czas na hymny.

Składy:

Gibraltar: Perez - Wiseman, Roy Chipolina, Artell, Joseph Chipolina, Ryan Casciaro, Bado, Walker, Brian Perez, Lee Casciaro, Kyle Casciaro

Polska: Szczęsny - Olkowski, Glik, Szukała, Wawrzyniak, Grosicki, Krychowiak, Klich, Rybus, Lewandowski, Milik

Reprezentacja Polski w tym roku może pochwalić się niezłymi wynikami w meczach towarzyskich. Drużyna trenera Adama Nawałki wygrywała z Norwegią, Mołdawią i Litwą. Biało-czerwoni zanotowali remis z Niemcami, a ulegli tylko Szkocji 0:1. Mecze o stawkę to jednak zupełnie coś innego. Pamiętamy eliminacje do brazylijskiego mundialu, które okazały się wielkim rozczarowaniem. Teraz cel jest prosty – zakwalifikować się do fazy grupowej Euro 2016. Niedzielny mecz będzie dla szkoleniowca pierwszym spotkaniem o stawkę od momentu objęcia drużyny narodowej.

Selekcjoner Adam Nawałka miał sporo czasu, aby sprawdzić różne warianty gry i przede wszystkim piłkarzy, którzy zrealizują postawiony cel. Szkoleniowiec powiedział, że ma już w głowie wyjściową jedenastkę na mecz z Gibraltarem. Zdradził tylko, że w ramce zagra Wojciech Szczęsny. Poważnym osłabieniem biało-czerwonych będzie nieobecność Łukasza Piszczka. Obrońca Borussii Dortmund zmaga się z niedoleczonym urazem i nie może trenować z pełnym obciążeniem. Do zdrowia cały czas dochodzi Jakub Błaszczykowski. O występie mogą zapomnieć także Michał Kucharczyk i Tomasz Jodłowiec. Bez wątpienia kluczową postacią w reprezentacji Polski będzie Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium ma być receptą na sukces nie tylko w meczu z Gibraltarem, ale w całych eliminacjach Euro 2016.

- Zdecydowanie Robert jest gotowy, aby być filarem tego zespołu i najskuteczniejszym graczem drużyny w tych eliminacjach. Jednym z naszych punktów przygotowań było wykorzystanie jego potencjału - przekonywał selekcjoner.

Mecz z Polską dla Gibraltaru będzie najważniejszym w historii, bowiem najmłodszy członek UEFA po raz pierwszy zagra o punkty. Choć to absolutny debiutant, jeśli chodzi o międzynarodowe zmagania, Gibraltar stawia sobie ambitne cele. Trener Allen Bula przekonuje, że jego zespół może zagrać w barażach. Trudno sobie to wyobrazić, ponieważ jego podopieczni nawet nie grają zawodowo w piłkę nożną. Mimo to niedzielni rywale Polaków sprawili sensację w swoim pierwszym spotkaniu w historii. W listopadzie ubiegłego roku bezbramkowo zremisowali ze Słowacją, choć z góry zakładano, że nie mają szans. Z pewnością jest to jakiś znak, aby kadrowicze trenera Nawałki zagrali z pełnym poświęceniem.

Mecz Gibraltar – Polska zostanie rozegrany w portugalskim Faro. Początek spotkania o 20:45. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.