NA ŻYWO: Polska - Włochy

NA ŻYWO: Polska - Włochy

Polscy siatkarze (fot. Mariusz Palczynski / MPAimages.com / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Polski w siatkówce zrehabilitowała się za wczorajszą porażkę z USA. Biało-czerwoni pokonali Włochów 3:1 (19:25, 25:18, 25:20, 26:24).
 26:24
Jest! Możdżonek zaserwował, Włosi przyjęli, my zablokowaliśmy atak, wygrywamy za trzy punkty!
 25:24
Wlazły obija blok, znowu meczbol.
 24:24
Drzyzga przeszedł dołem... zamiast wygranej mamy remis.
 24:23
Włosi jeszcze atakują i punktują, Kovar po chwili psuje. Meczbol.
 23:21
Dwa punkty od wygranej, czas dla Włochów.
 22:21
Drzyzga punktuje, ale po chwili gramy w aut. Ciągle punkt przewagi.
 21:20
Kovar serwuje zdecydowaaanie za mocno. Winiarski za to... w głowę kolegi z zespołu.
 20:19
Punkt dla nas po serwisie Wlazłego. Po chwili siatka Wlazłego z zagrywki.
 19:18
Wychodzimy na prowadzenie!
 17:18
Winiarski atakuje, po chwili Włosi dotykają siatki. Weryfikacja nam pomogła.
 16:17
Lanza serwuje w aut. Kubiak nie lepiej.
 15:16
Jeden punkt przewagi rywali podczas drugiej przerwy technicznej.
 14:14
Wlazły zdobywa dla nas dwa punkty pod rząd, remis.
 12:14
Lanza obija blok i punktuje. Po chwili dla Włochów punktuje Kłos, który dotyka siatki.
 12:12
Włosi punktują, po chwili my obijamy blok - remis.
 11:11
Włosi atakują w aut, powtórka wideo nic im nie daje, po chwili znowu się mylą i mamy remis!
 9:11
Kovar pokonuje nasz blok, ale po chwili punkt dla nas. Cios za cios. Tylko Włosi prowadzą.
 8:10
Wlazły uderza w trybuny, po chwili Kovar gra nie lepiej.
 7:9
Kubiak punktuje, po chwili Birarelli.
 6:8
Italia prowadzi podczas pierwszej przerwy technicznej.
 5:6
Tym razem Włosi przyjmują i punktują. Wlazły nie jest gorszy.
 4:5
Kubiak mocno z drugiej linii. Po chwili Winiarski... as serwisowy!
 2:5
Wlazły psuje zagrywkę.
 2:4
Kolejny nieudany atak, ale rywale oddają piłkę. Kłos kończy gwoździem.
 1:4
Nieudana kiwka, Kovar obija blok i zaczyna się źle.
 1:3
Kłos przegrywa walkę o piłkę nad siatką, choć Włosi źle przyjmują. A po chwili nas blokują i uciekają.
 1:1
Ale już po jeden - zepsuta zagrywka.
 0:1
Długa pierwsza wymiana kończy się atakiem Włochów w aut. Rywale proszą o weryfikację i... mają rację.
 25:20
Vettori jeszcze walczy. Ale po chwili zepsuta zagrywka i jest 2:1 dla nas!
 24:19
Rywale fatalnie w przyjęciu po zagrywce, setbol!
 23:19
Skuteczny blok Konarskiego, ten set chyba będzie nasz!
 22:19
Bronimy dwa ataki Włochów i Kubiak kontruje! Kolejny czas dla Włochów.
 21:19
Włosi odrabiają punkt, po chwili mają jeszcze jedną okazję, ale psują kontrę. To wykorzystuje Wlazły.
 20:18
Czas dla Włochów.
 19:18
Winiarski zatrzymany na bloku. Po chwili Wlazły się poprawia.
 18:17
Ależ skomplikowana akcja! My źle przyjmujemy, Włosi źle atakują, my źle atakujemy, w końcu dobrze blokujemy i mamy osiemnasty punkt. A dalej... Wlazły psuje zagrywkę.
 17:16
Winiarski świetnie blokuje Vettoriego na dzień dobry. Kolejny punkt już pada łupem Włochów.
 16:15
Vettori serwuje w aut - prowadzimy i przerwa.
 15:15
Świetny blok Możdżonka daje nam piętnasty punkt. I... Kubiak psuje zagrywkę.
 14:14
Kolejne dwa punkty padają łupem Włochów - znowu oni prowadzą. My wyrównujemy po bardzo chaotycznej wymianie.
 13:12
Gonimy, gonimy i... w końcu prowadzimy po kontrze!
 10:11
Winiarski serwuje w siatkę, my na szczęście po chwili wykorzystujemy okazję do kontry.
 9:10
Na szczęście teraz dwa punkty z rzędu dla biało-czerwonych.
 7:10
Zły atak Polaków, dobry blok Włochów, nagle tracimy trzy punkty.
 7:8
Włosi prowadzą podczas pierwszej przerwy technicznej jednym punktem.
 5:5
Punkt za punkt.
 4:4
Efektowna kiwka Winiarskiego. Dalej mało efektowny serwis Drzyzgi w siatkę.
 3:3
Winiarski psuje atak, ale po chwili jeden z Włochów przechodzi pod siatką - po trzy.
 2:2
Punkt dla nas, po chwili blok rywali. Wyrównany początek.
 1:1
Długa wymiana na start i amocny atak Wlazłego. Po chwili blok Włochów.
 25:18
Vettori punktuje, ale po chwili Kovar serwuje w siatkę! Pierwszy set do zapomnienia, drugi już lepszy!
 24:17
Wlazły znowu punktuje, setbol.
 23:17
Włosi totalnie się posypali. Kolejne punkty dla nas!
 21:17
Uciekamy, uciekamy! Najpierw Wlazły, po chwili blok aut. Włosi chcą czas.
 19:17
Kłos świetnie z krótkiej, po chwili Vettori odpowiada. Ale my prowadzimy.
 18:16
Lanza serwuje w aut. Winiarski nie chce być gorszy.
 17:15
Łatwo nie będzie - Włosi odrabiają dwa punkty.
 17:13
Vettori w aut - czas dla Włochów.
 16:13
No, wreszcie odskakujemy! Trzy punkty przewagi podczas drugiej przerwy technicznej.
 13:12
Obijamy blok i jest punkt. Ale Lanza odpowiada skutecznie. Punkt za punkt.
 12:11
Zdobywamy punkt po bloku i odskakujemy. Na chwilę - Lanza kontruje.
 11:10
Teraz Winiarski psuje zagrywkę... Na szczęście po chwili punktujemy w ataku.
 10:9
Wlazły serwuje mocno w siatkę. Birarelli delikatniej - punktujemy.
 9:8
Nowakowski serwuje prosto w siatkę. Lanza serwuje poza boisko.
 8:7
Włosi nad podganiają do 7:7, ale na przerwie to my prowadzimy po ataku Winiarskiego.
 6:4
Tym razem Drzyzga w aut. Ale po chwili Włosi oddają punkt.
 5:3
Dwa punkty dla nas - Kovar psuje zagrywkę, a Drzyzga posyła asa!
 3:3
Lanza odpowiada przez środek. Bez powtórek.
 3:2
Włosi rozpaczliwie bronią nasz atak, ale oddają piłkę. Wtedy my atakujemy gdzieś w kosmos? Nie, powtórka wykazuje, że punkt należy się nam - po bloku!
 2:2
Włosi mają kontrę, ale piłka leci poza boisko. Po chwili my bronimy, ale oddajemy piłkę, kolejna kontra Włochów i... 2:2.
 1:1
Pierwszy punkt dla nas po dobrej zagrywce Wlazłego. Drugi dla rywali.
 19:25
Bronimy pierwszą piłkę setową - według sędziego Włosi przełożyli ręce. Ale po chwili jest po wszystkim.
 18:24
Setbol dla Włochów.
 16:23
Włosi blokują Wlazłego. Po chwili lepiej w tym elemencie radzi sobie Kubiak.
 15:21
Lanza punktuje po skosie, po chwili Winiarski nie radzi sobie z pojedyńczym blokiem Traviki... ale ten dotknął siatki na nasze szczęście.
 14:20
Wreszcie punkt dla nas - po zepsutej zagrywce.
 13:20
Przewaga Włochów urosła już do siedmiu punktów.
 11:17
Kubiak mija blok i punktuje, Drzyzga zmienia Zagumnego, a po chwili Kubiak ma okazję do kontry. Uderza w trybuny.
 10:16
I taką też przewagę ma Italia podczas drugiej przerwy technicznej.
 9:15
Włosi nam uciekają - już sześć punktów...
 8:13
Włosi mylą się na zagrywce.
 7:13
Winiarski atakuje w aut, my prosimy o wideoweryfikację. Ta nic nie daje, już sześć punktów straty.
 7:12
Włosi powiększają przewagę, Antiga prosi znowu o czas.
 7:10
Wlazły punktuje z prawej po mocnym ataku. Po chwili mamy kontrę, ale Winiarski trafia w blok.
 6:9
Kubiak już melduje się za Mikę - jak wczoraj. Teraz wymiana punkt za punkt.
 5:8
Niestety gramy nerwowo. Teraz dwa punkty dla Włochów, którzy mają niezłą zaliczkę na przerwie technicznej.
 5:6
Przerwa pomogła - dwa punkty pod rząd dla Polaków.
 3:6
Kolejny punkt dla Italii. Antiga prosi o czas.
 3:5
Niedobrze. Najpierw Winiarski atakuje w aut, po chwili Mika kapituluje przed włoskim blokiem.
 3:3
Kolejny mecz rozpoczyna się punkt za punkt.
 2:2
Włosi przedzierają się przez nasz blok i zdobywają punkt. Po chwili Mika także punktuje.
 1:1
Mika najpierw psuje akcję i atakuje w aut. Po chwili się poprawia.
 20:22
Hymny już trwają, za chwilę zaczynamy!
Scenariusz do wczoraj był bardzo prosty - Polacy, jako liderzy grupy E, mieli pokonać średnio dysponowanych Amerykanów, dzisiaj pokonać Włochów i już cieszyć się awansem do trzeciej fazy mistrzostw świata.

Stało się jednak inaczej - biało-czerwoni ulegli Amerykanom 1:3. Nadal możemy zająć pierwsze miejsce w grupie E, które nas najbardziej interesuje, ale będzie o nie już znacznie trudniej. Podopieczni Stephane'a Antigi muszą wygrać wszystkie mecze - dzisiejszy z Włochami, sobotni z Iranem oraz z Francją w niedzielę. To właśnie Francuzi po wygranej 3:1 z Argentyńczykami są obecnie liderami grupy E.

Włosi grają na polskich mistrzostwach świata zdecydowanie poniżej poziomu, do którego przyzwyczaili kibiców na całym świecie. Na dodatek kontuzja sprawiła, że do domu wrócił jeden z gwiazdorów włoskiej drużyny Iwan Zajcew. Nasi dzisiejsi rywale zgodnie przyznają, że nie mają już szans na medale, ale nie zamierzają odpuścić Polakom.

Czy nasi kadrowicze zrehabilitują się za wczorajszą porażkę? Początek meczu o godzinie 20:25 w łódzkiej Atlas Arenie.