NA ŻYWO: PSG - FC Barcelona

NA ŻYWO: PSG - FC Barcelona

Lionel Messi (fot. Marcio Machado / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Paris Saint-Germain pokonało FC Barcelonę 3:2 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dla Paryżan bramki zdobyli David Luiz, Marco Verratti i Blaise Matuidi. W ekipie z Katalonii do siatki trafiali Lionel Messi oraz Neymar.
 90+4 min.
KONIEC! PSG WYGRYWA Z BARCELONĄ 3:2.
 90+1 min.
Jeszcze zmiana w PSG. Bahebeck za Lucasa.
 89 min.
CAVANI! Strzał lewą nogą zza pola karnego, ale piłkę łapie Ter Stegen.
 89 min.
PSG miało kontrę, która powinna zakończyć się bramką! Szybko jednak obrońcy wyjaśnili sytuację.
 86 min.
Zmiana w PSG. Pastore schodzi, na boisku pojawia się Chantome. To już ostatnie minuty, ogromna przewaga Barcelony.
 83 min.
Zmiana w Barcelonie. Ramirez za Alvesa.
 80 min.
Barcelona próbuje przeprowadzić skuteczna akcję, ale czy zdąży? Coraz mniej czasu...
 76 min.
Kontra PSG, ale Pastore zwolnił na lewym skrzydle i kompletnie się pogubił...
 74 min.
Iniesta! Dostał piłkę po dośrodkowaniu, ale zabrakło mu precyzji przy strzale z linii szesnastki.
 73 min.
Posiadanie piłki: PSG - 43%, FC Barcelona - 57%.
 71 min.
Mamy też zmianę w PSG. Verratti opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Cabaye.
 69 min.
Druga zmiana w ekipie gości. Za Rakiticia pojawia się Xavi.
 66 min.
Van der Wiel ukarany żółtą kartką.
 62 min.
Mamy zmianę w FC Barcelonie. El Haddadi wchodzi za Pedro.
 60 min.
Pastore! Mocny strzał lewą nogą, Ter Stegen na raty łapie piłkę.
 58 min.
CAVANI! Trochę za wolno prowadził piłkę i oddał słaby strzał.
 56 min.
GOOOOOL! Znowu błyskawiczna odpowiedź! Piłka zagrana w pole karne, pogubiła się obrona PSG, a Neymar pewnym strzałem pokonał bramkarza!
 54 min.
GOOOOOOOL! 3:1! Pastore fenomenalnie zagrał piłkę w pole karne, a Matudi bez problemu zamknął akcję i pokonał bramkarza!
 51 min.
Barcelona przy piłce, ale PSG po odbiorze błyskawicznie wychodzi z kontrą. To może być recepta na kolejnego gola dla gospodarzy.
 48 min.
CAVANI! W ostatniej chwili uciekła mu piłka, a miał już otwartą przestrzeń do strzału!

Gramy!
 45+1 min.
Koniec pierwszej połowy. Trzy gole i mnóstwo emocji. Za chwilę druga część spotkania!
 45 min.
Rzut wolny dla Barcelony, ale Messi posłał piłkę za wysoko. Rozpocznie bramkarz. Wcześniej żółtą kartką ukarany Matuidi.
 40 min.
Ostatnie minuty pierwszej połowy już bez takich emocji, jak wcześniej. Goście przy piłce, ale nic z tego nie wynika.
 36 min.
Sporo gry w środkowej strefie boiska, teraz PSG przy piłce.
 31 min.
Obie drużyny nie kalkulują, prowadzą otwartą, ofensywną grę. Barcelona częściej przy piłce.
 26 min.
GOOOOOOOL! PSG prowadzi! Motta dośrodkował piłkę z prawej strony, Verratti wygrał pojedynek z Rakiticiem i głową pokonał Ter Stegena! Strzelec gola jeszcze dostał żółtą kartkę.
 25 min.
Szansa Barcelony! Messi przerzucił piłkę do Neymara w pole karne, ale Brazylijczyk nie trafił do bramki z kilku metrów!
 24 min.
Po dłuższej dominacji Dumy Katalonii PSG ma rzut rożny, ale po dośrodkowaniu obrońcy Barcelony szybko wybili piłkę przed szesnastkę.
 22 min.
Kolejny rzut rożny dla gości, świetny strzał Messiego z powietrza broni Sirigu.
 19 min.
Barcelona znowu prowadzi grę, PSG czeka na kontry.
 14 min.
Wcześniej żółtą kartką ukarany Alves.
 12 min.
GOOOOOOOL! Błyskawiczne wyrównanie! Precyzyjne podanie Iniesty do Messiego, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce!
 10 min.
GOOOOOOL! PSG! Lucas zagrał piłkę w pole karne, Luiz dobrze zastawił się i płaskim strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza!
 9 min.
PSG w natarciu, ale brakuje ostatniego podania. Teraz nieudane dośrodkowanie w szesnastkę, Cavani nie miał szans skończyć tej akcji.
 7 min.
Rzut wolny dla PSG, Lucas posłał piłkę w pole karne, ale żaden z jego partnerów nie zdołał jej skierować do bramki. Potem uderzał z kilkunastu metrów Matuidi, jednak strzał zablokował Rakitić.
 6 min.
Matuidi powstrzymany na lewym skrzydle, pewnie Barcelona w obronie.
 5 min.
Pierwszy strzał w tym meczu. Uderzał Motta z dystansu, ale poślizgnął się i posłał piłkę zdecydowanie za wysoko.
 2 min.
Rakitić faulowany na środku boiska. Barcelona przy piłce.

Zaczynamy!

Czas na hymn Ligi Mistrzów! Za chwilę pierwszy gwizdek.

Składy:

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Marquinhos, Luiz, Maxwell - Lucas, Verratti, Motta, Matuidi, Pastore - Cavani

FC Barcelona: Ter Stegen - Alves, Mascherano, Mathieu, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, Neymar, Pedro

Paris Saint-Germain w pierwszej kolejce fazy grupowej zanotowało remis 1:1 z Ajaksem Amsterdam. Paryżanie prowadzili od 14. minuty po bramce Edinsona Cavaniego, ale holenderska ekipa odrobiła straty i wywalczyła punkt w tym spotkaniu. FC Barcelona dzięki trafieniu Gerarda Pique pokonała APOEL Nikozja 1:0. Katalończycy we wtorek będą bronić pozycji lidera grupy F. Barcelona może pochwalić się świetnymi wynikami w Primera Division. Drużyna Luisa Enrique w ostatniej kolejce rozbiła Granadę 6:0. Co więcej, „Duma Katalonii” do tej pory nie straciła jeszcze żadnej bramki.

Wielkim nieobecnym wtorkowego starcia będzie napastnik PSG Zlatan Ibrahimović, który doznał urazu pięty. To znacznie zmniejsza siłę ofensywną drużyny Laurenta Blanca W ekipie gospodarzy nie zagra także Thiago Silva. FC Barcelona przyjedzie do Paryża bez problemów kadrowych. W barwach drużyny z Katalonii nie zobaczymy jedynie kontuzjowanego Jordiego Matipa.

Faworytem wtorkowego starcia w fazie grupowej Champions League jest bez wątpienia Barcelona, która w tym sezonie imponuje skuteczną grą w każdej formacji. Duet Messi – Neymar może być nie do zatrzymania, a PSG nie zagra przecież w najsilniejszym zestawieniu. Jedno jest pewne - emocji nie zabraknie. Po raz kolejny możemy się przekonać, że Liga Mistrzów rządzi się swoimi prawami.