Siatkówka. Reprezentacja Polski wygrywa towarzyski mecz z Belgią 4:0

Siatkówka. Reprezentacja Polski wygrywa towarzyski mecz z Belgią 4:0

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Źródło:Newspix.pl / FOTOPYK
Za biało-czerwonymi pierwszy sprawdzian przed nadchodzącą Ligą Narodów. Podopieczni Vitala Heynena wygrali w towarzyskim spotkaniu z reprezentacją Belgi 4:0.

Ten sezon dla biało-czerwonych będzie wyjątkowo trudny i emocjonujący. Przede wszystkim ze względu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wcześniej - 28 maja - rozpocznie się rywalizacja w ramach Ligi Narodów. Pierwszym sprawdzianem naszej reprezentacji w tym sezonie są dwa spotkania towarzyskie z Belgią.

W pierwszym meczu, rozegranym w czwartek 13 maja, podopieczni Vitala Heynena dali rywalom surową lekcję. I to mimo tego, że największe gwiazdy naszej kadry m.in. Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski czy Paweł Zatorski nie oglądali spotkania nawet z kwadratu dla rezerwowych. Na boisku zobaczyliśmy natomiast Bartosza Kwolka, Bartosza Bednorza, Łukasza Kaczmarka, Tomasza Fornala oraz Jakuba Kochanowskiego.

Polska - Belgia - jaki wynik?

Biało-Czerwoni nie dali swoim przeciwnikom żadnych szans i zdecydowanie wygrali wszystkie cztery sety. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 25:13, druga i trzecia 25:14, a w ostatnim secie Polacy zwyciężyli 25:17. Ostatni punkt w meczu zdobył Bartosz Kwolek.