Jastrzębski Węgiel wygrywa ligowy klasyk. Wielki powrót na fotel lidera PlusLigi!

Jastrzębski Węgiel wygrywa ligowy klasyk. Wielki powrót na fotel lidera PlusLigi!

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla Źródło:Newspix.pl
Jastrzębski Węgiel pokonał PGE GiEK Skrę Bełchatów w środowym spotkaniu PlusLigi. To oznacza powrót na pozycję lidera PlusLigi.

Przypomnijmy, że we wtorek Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:0. To oznaczało, że podopieczni Michała Winiarskiego zyskali trzy punkty i wskoczyli na pozycję lidera PlusLigi z dorobkiem 70 „oczek”, wyprzedzając o jeden punkt Jastrzębski Węgiel. Aktualni mistrzowie kraju mieli okazję wrócić na szczyt tabeli po spotkaniu z PGE GiEK Skrą Bełchatów. I tak też się stało.

Jastrzębski Węgiel wygrywa bez straty seta

Starcia Jastrzębskiego Węgla z bełchatowianami są nazywane ligowymi klasykami, ale było oczywiste, iż faworyt do zwycięstwa w środowym pojedynku może być tylko jeden. Były momenty, kiedy Skra podgryzała swojego rywala, ale to było za mało. Choćby w pierwszym secie goście byli w stanie tylko przez połowę rywalizacji nawiązywać równorzędną walkę. Później górę wzięła klasa przeciwnika i jastrzębianie uzyskali kilka punktów przewagi, czego nie wypuścili. Zwyciężyli tę partię 25:50.

Taki sam wynik ujrzeliśmy w drugiej odsłonie spotkania, tyle że Jastrzębski Węgiel już wcześniej zdobył kilka „oczek” przewagi. Trener Marcelo Mendez rotował składem, więc nie było już wtedy na boisku wyróżniającego się w pierwszym secie Jeana Patry'ego. Był natomiast równorzędny rozkład wywalczonych punktów przez poszczególnych zawodników. Najlepiej pod tym kątem wyglądali Jurij Gladyr oraz Marko Sedlacek, którzy zdobyli po pięć „oczek”.

W trzeciej partii wydawało się, że mistrzowie Polski zgubili rytm. Wszystko dlatego, że dość długo prowadziła Skra. Było już nawet 9:6, a potem przewaga za bardzo nie topniała. Ostatecznie jednak podopieczni Mendeza znaleźli sposób na drużynę przeciwną. Najpierw doprowadzili do remisu, a potem od stanu 14:14 zaczęli wyraźnie dominować. Efektem było to, że wygrali trzeciego seta wynikiem 25:19. To oznacza, że Jastrzębski Węgiel ponownie znalazł się na prowadzeniu w PlusLidze.

Jastrzębianie chwilami bawili się ze Skrą, a na pochwały zasługuje choćby duet środkowych, czyli Jurij Gladyr i Norbert Huber. Pierwszy z nich zanotował trzy asy serwisowe i trzy bloki, a drugi zdobył sześć punktów z bloku.

Brak Tomasza Fornala

Co ciekawe, w środę na boisku zabrakło Tomasza Fornala. Najwyraźniej trener gospodarzy uznał, iż jedna z największych gwiazd drużyny potrzebuje odpoczynku. Na początku wydawało się, że przyjmujący być może wejdzie na plac gry w trakcie trwania spotkania, ale nie było takiej potrzeby przy tak grającej Skrze.

Michał Winiarski zaczarował PlusLigę. Aluron CMC Warta Zawiercie na szczycie!
Lider ZAKSY bez ogródek po kolejnej porażce. „Trzeba to po prostu wziąć na klatę”