Kamil Semeniuk po efektownej wygranej Polaków. „Dobry bodziec na kolejne mecze”

Kamil Semeniuk po efektownej wygranej Polaków. „Dobry bodziec na kolejne mecze”

Kamil Semeniuk
Kamil Semeniuk Źródło:Volleyball World
W trzech setach reprezentacja Polski siatkarzy ograła Turcję w Lidze Narodów. Po wygranej głos zabrał podstawowy przyjmujący Kamil Semeniuk.

Pięć zwycięstw w sześciu meczach w trwających rozgrywkach Ligi Narodów odniosła reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni w czwartek bez najmniejszych problemów pokonali Turków. Trener Nikola Grbić dokonał kilku zmian względem składu, który rozpoczął poprzedni pojedynek, wygrany w czterech setach z Bułgarami.

Liga Narodów: Kamil Semeniuk po zwycięstwie nad Turcją

Jednym z beneficjentów zmian serbskiego szkoleniowca Polaków był w czwartek Kamil Semeniuk. Mający za sobą świetny sezon, uwieńczony tytułem mistrza Italii przyjmujący przeciwko Turcji zdobył dziewięć punktów.

Polacy wygrali w setach kolejno 25:19, 25:12 i 25:19. Mecz bez większej historii.

– Turcy zagrali tak, jak się tego spodziewaliśmy. Bez presji. Zaskoczyli nas może jedynie swoim ustawieniem, bo pojawili się na boisku bez nominalnie podstawowego środkowego. Zabrakło też młodego, obiecującego przyjmującego. Ale styl gry nas nie zaskoczył, byliśmy bardzo dobrze przygotowani. Ważne, że z taką drużyną nie straciliśmy ani jednego seta. Dobry bodziec na kolejne mecze – skomentował Semeniuk po bardzo pewnej wygranej obrońców tytułu najlepszej drużyny VNL z 2023 roku.

Dodajmy, że najlepiej punktującym był Bartosz Bednorz, autor 19 oczek.

Kiedy kolejne mecze siatkarskiej reprezentacji Polski w VNL?

Rozgrywki Ligi Narodów nie zwalniają tempa. Polskich siatkarzy czekają w najbliższych dwóch dniach dwa mecze. W piątek (tj. 7 czerwca) zespół trenera Grbicia zmierzy się z gospodarzami, czyli Japonią (start o godzinie 12:20). A na koniec turnieju w Fukuoce reprezentacyjny klasyk, czyli sobotnie starcie z Brazylią (g. 8:30).

Mecze Polaków można oglądać na antenach Polsatu Sport, TV4 oraz otwartym Polsacie. Dodatkowo internetowo pojedynki reprezentacji siatkarzy są dostępne np. za pośrednictwem platformy Polsatu Box Go.

Był gwiazdą igrzysk olimpijskich, teraz zagra w Polsce! „Jestem podekscytowany”

Źródło: WPROST.pl / Polska Siatkówka