MŚ 2014: Wenezuela oddała Kamerunowi tylko jednego seta

Kadr z meczu (fot. MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Wenezueli pokonała Kamerun 3:1 (25:22, 25:21, 31:33, 25:14) w swoim drugim meczu podczas mistrzostw świata w Polsce. Spotkanie odbyło się we wrocławskiej Hali Stulecia.
Pierwszy set był bardzo wyrównany - Wenezuelczycy uciekli Kameruńczykom dopiero pod koniec tej partii, wyszli na trzypunktowe prowadzenie (21:18) i nie oddali go do końca seta. Druga odsłona meczu była znakomita w wykonaniu graczy z Ameryki Południowej. Wenezuelczycy prowadzili nawet 18:10, ale dali rywalom odrobić kilka punktów straty i ostatecznie wygrali do 21.

Trzeci set to szalona walka ze strony afrykańskiej drużyny. Kameruńczycy tym razem nie pozwolili rywalom uciec, a nawet doprowadzili do gry na przewagi, którą wygrali w stosunku 33:31.

Czwarta partia była jednak ostatnia - Wenezuelczycy wyciągnęli wnioski, poprawili grę w obronie i oddali rywalom tylko 14 punktów.