Willingen. Dawid Kubacki wypchnął z podium Kamila Stocha

Willingen. Dawid Kubacki wypchnął z podium Kamila Stocha

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki Źródło:Newspix.pl / TOMASZ MARKOWSKI
Polacy odnotowali dobre występy w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Na trzecim miejscu zawody zakończył Dawid Kubacki. Dla Kamila Stocha niestety zabrakło miejsca na podium.

Zwycięzcą sobotniego konkursu w Willingen został Daniel Andre Tande. Drugie miejsce zajął Richard Freitag, który jest też najwyżej notowanym skoczkiem w klasyfikacji generalnej. Na trzecią pozycję wskoczył niespodziewanie nasz reprezentant Dawid Kubacki. Niewiele gorzej zaprezentował się Kamil Stoch, który prowadząc po pierwszej serii, ostatecznie skończył na czwartym miejscu. W klasyfikacji generalnej Freitag ma więc obecnie 817 punktów, a Stoch 783. Za nimi jest jeszcze Andreas Wellinger, który uzbierał do tej pory 710 punktów.

Z pozostałych Polaków najlepiej w Willingen zaprezentował się Stefan Hula, który zajął szóste miejsce. Piotr Żyła był trzynasty, Maciej Kot dwudziesty pierwszy, a Jakub Wolny dwudziesty trzeci. W niedzielę 4 lutego odbędzie się drugi konkurs, którego serię próbną zaplanowano na godzinę 9:30. O 10:20 mają rozpocząć się główne zawody, które będą jednocześnie ostatnimi przed rozpoczęciem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

Willingen nie było najlepszych skoczków austriackich i japońskich, ponieważ zrezygnowali z zawodów, by lepiej przygotować się do nadchodzących igrzysk w Pjongczangu.