Polscy skoczkowie na drugim miejscu w konkursie drużynowym. Norwegowie poza zasięgiem

Polscy skoczkowie na drugim miejscu w konkursie drużynowym. Norwegowie poza zasięgiem

Kamil Stoch
Kamil StochŹródło:Newspix.pl / EXPA
Grupowe zawody w skokach narciarskich rozgrywane w ramach turnieju Raw Air wygrała drużyna z Norwegii. Polacy uplasowali się na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajęli Słoweńcy.

Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch wspólnymi siłami wywalczyli dla Polski drugie miejsce w konkursie drużynowym turnieju skoków narciarskich Raw Air. Poza konkurencją była tego dnia reprezentacja Norwegii, która wygrała z Biało-Czerwonymi aż o 265,6 punktów. Na szczęście Polacy okazali się lepsi od Słoweńców, którym na pocieszenie został tego dnia najniższy stopień podium.

W pierwszej serii wracający do składu Piotr Żyła poleciał na odległość 225 metrów. Stefan Hula miał 239,5 metra, Dawid Kubacki osiągnął 200 metrów, a Kamil Stoch 206 metrów. W drugiej odsłonie konkursu Żyła osiągnął zaledwie 166 metrów. Stafan Hula zdołał skoczyć na 206 metrów, a Dawid Kubacki na 202,5 metra. Ostatnim skokiem na 234 metry Kamil Stoch przewyższył zespół Słowenii i zapewnił naszej reprezentacji wysoką, drugą pozycję.

Rekordowa przewaga Norwegów

Norwegia wygrała konkurs drużynowy w Vikersund z rekordową przewagą aż 265,6 punktu nad drugą Polską. Konkurs przebiegał jednak w cieniu kontrowersyjnych decyzji jury, z których na czoło wysunęła się zwłaszcza ta z początku drugiej serii konkursu. Po serii krótszych skoków w wykonaniu między innymi mistrza olimpijskiego Andreasa Wellingera oraz Piotra Żyły, sędziowie zadecydowali o podniesieniu rozbiegu aż o 4 belki przed próbą skaczącego jako ostatni w tej grupie reprezentanta gospodarzy, Daniela Andre Tandego.