Porażka Janowicza w US Open. Polakowi udało się jednak przerwać 6-letnią serię Djokovicia

Porażka Janowicza w US Open. Polakowi udało się jednak przerwać 6-letnią serię Djokovicia

Jerzy Janowicz
Jerzy Janowicz Źródło: Newspix.pl / ARTUR KRASZEWSKI
Jerzy Janowicz przegrał w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open z Novakiem Djokoviciem, liderem światowego rankingu.

Janowicz przegrał z Djokoviciem 3:6, 7:5, 2:6 i 1:6. Mimo porażki Polak może być zadowolony ze swojego występu - po długiej przerwie i kontuzji kolana, prowadził z rozstawionym z numerem jeden tenisistą wyrównany mecz.

Pierwszy set wygrał Serb, jednak w drugim po ciężkim starciu Polakowi udało się zwyciężyć. Jak zauważa portal sport.tvp.pl był to pierwszy od 6 lat przegrany set Djokovicia w I rundzie wielkoszlemowego turnieju.

Kolejne dwa sety przypadły Serbowi - Janowicz przegrał najpierw do dwóch, a później do jednego.

W drugiej rundzie US Open rywalem Novaka Djokovicia będzie Czech Jiri Vesely.