Iga Świątek awansowała do 1/16 finału French Open. Kiedy kolejny mecz Polki?

Iga Świątek awansowała do 1/16 finału French Open. Kiedy kolejny mecz Polki?

Iga Świątek Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Nieco ponad godzinę zajęło Idze Świątek wywalczenie awansu do 1/16 finału French Open. Rebecca Peterson zdołała ugrać jedynie dwa gemy, a Polka pewnie zameldowała się w kolejnej rundzie. Wiadomo już, kiedy i z kim 20-latka powalczy o 1/8 turnieju.

Iga Świątek sensacyjnie wygrała poprzednią edycję French Open i przyjechała na tegoroczny turniej, by walczyć o obronę tytułu. W pierwszej rundzie pokonała Słowenkę Kaję Juvan 6:0, 7:5. W drugiej rundzie rywalką Polki była Szwedka Rebecca Peterson, która zajmuje 60. miejsce w rankingu WTA. Zdecydowaną faworytką spotkania była Polka, co szybko potwierdziło się na korcie.

Świątek zdominowała rywalkę już w pierwszym secie, kiedy to Szwedka dopiero przy stanie 5:0 wywalczyła pierwszego gema. Polka i tak wygrała gema serwisowego bez straty punktu, a całego pierwszego seta 6:1. Podobnie było w drugiej partii, która również zakończyła się wynikiem 6:1. Tym samym po trwającym około godzinę meczu 20-latka pewnie zameldowała się w 1/16 finału French Open.

Roland Garros. Kiedy Iga Świątek gra w French Open?

Iga Swiątek kolejne spotkanie w ramach French Open rozegra już w sobotę 5 czerwca. Rywalką 20-latki będzie Estonka Anett Kontaveit, która zajmuje 31. miejsce w rankingu WTA.

French Open. Czy wiadomo, o której gra Iga Świątek?

Podobnie jak to było w poprzednich rundach, również po ostatnim starciu Świątek nie wiadomo, o której dokładnie Polka zagra kolejne spotkanie. Plan gier na sobotę zostanie podany w piątek 4 czerwca w godzinach popołudniowych.