Roland Garros. Magda Linette odpada w trzeciej rundzie French Open

Roland Garros. Magda Linette odpada w trzeciej rundzie French Open

Magda Linette
Magda Linette Źródło: Newspix.pl / ICON SPORT
Magda Linette zmierzyła się w trzeciej rundzie turnieju Rolanda Garrosa z Ons Jabeur. Polka przegrała to spotkanie 1:2 i odpadła z French Open.

Magda Linette awansowała do trzeciej rudny turnieju Rolanda Garrosa dzięki zwycięstwu nad pierwszą rakietą rankingu WTA Ashleigh Barty. Polka wygrała pierwszego seta 6:1, a w drugim przy stanie 2:2 jej oponentka skreczowała – zeszła z kortu poddając mecz. Powodem przerwania potyczki była kontuzja Australijki. Wygrana nad Barty to historyczne zwycięstwo w karierze Biało-Czerownej. Polka pierwszy raz w karierze wygrała z zawodniczką z pierwszej dziesiątki rankingu WTA. W trzeciej rundzie Linette zmierzyła się z Ons Jabeur.

Linette – Jabeur 1:2. Polka bez argumentów w 2. i 3. secie

W pierwszym secie przy stanie 2:2 Jabeur zdołała wygrać gema przy zagrywce Linette, ale Polka natychmiast odpowiedziała przełamaniem powrotnym i obeszło się bez straty punktu. Po tej udanej ripoście nasza reprezentantka nie oddała już żadnego gema i zwyciężyła seta 6:3.

Druga partia to bezsprzeczna dominacja Jabeur. Turczynka wygrała z reprezentantką Polski 6:0 i kibiców czekał jeszcze jeden, decydujący set. W trzeciej części spotkania przeciwniczka reprezentantki Polski przełamała wynik przy pierwszej możliwej okazji i szybko wyszła na prowadzenie 2:0. Niestety ostatni set okazał się praktycznie powtórką z dość nieprzyjemnej rozrywki, ponieważ Polka ponownie przegrała, ale tym razem zdobywając jednego gema (1:6). Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla reprezentantki Turcji Ons Jabeur. Zawodniczka zmierzy się w czwartej rundzie z tenisistką z pary Coco Gauff – Jennifer Brady. To spotkanie rozpocznie się około godziny 18.