Świątek i Mattek-Sands triumfują w deblu i meldują się w półfinale French Open!

Świątek i Mattek-Sands triumfują w deblu i meldują się w półfinale French Open!

Iga Świątek Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Iga Świątek w deblu z Bethanie Mattek-Sands w ramach French Open pokonały Andreję Klepac i Dariję Jurak. Tym samym Polka i Amerykanka zapewniły sobie miejsce w półfinale turnieju.

W ćwierćfinale turnieju deblowego French Open Iga Świątek w parze z Bethanie Mattek-Sands zmierzyły się z Andreją Klepac i Dariją Jurak. Polsko-amerykański duet szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. Przewagi jednego przełamania Świątek i Mattek-Sands nie oddały do końca pierwszego seta (6:3). Polka i Amerykanka miały lepsze wyniki od rywalek zarówno, jeśli chodzi o punkty wygrane po pierwszym jak i drugim podaniu. Łącznie triumfowały w 36 akcjach, przy 28 – przeciwniczek.

Drugi set rozpoczął się od gry na przewagi, ale ostatecznie gema na swoim koncie zapisały Klepac i Jurak. Dobry smecz, a także skuteczna akcja przy siatce w wykonaniu Bethanie Mattek-Sands przyczyniły się do wyrównania wyniku spotkania. Polsko-amerykański duet poszedł za ciosem i przełamał rywalki, wychodząc na 2:1. Dalej poszło już z górki: para Igi Świątek utrzymała dominację, w jednym gemie zdobyła cztery punkty z rzędu, doprowadziła do kolejnego przełamania i ostatecznie oddała jeszcze tylko jednego gema, wygrywając całego seta 6:2.

Teraz Świątek i Mattek-Sands pozostaje już tylko czekać na półfinałowe rywalki. Będą to tenisistki, które wygrają w meczu Begu/Podoroska vs Martić/Rogers.

Andy Murray komplementuje Igę Świątek. „Czy byłaby szansa na trening?”