Hubert Hurkacz wygrywa w Metz! Polak rozkręcał się z minuty na minutę

Hubert Hurkacz wygrywa w Metz! Polak rozkręcał się z minuty na minutę

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Źródło:Newspix.pl / ABACA
Hubert Hurkacz wygrał finał singla turnieju ATP 250 w Metz. Polak mierzył się w tym starciu z Pablo Carreno-Bustą. Wygrana naszego tenisisty cieszy, a to przecież jeszcze nie koniec tenisowych emocji w wykonaniu Hurkacza.

Hubert Hurkacz dotarł do finału ATP 250 w Metz bez straty ani jednego seta. Jego przeciwnikiem w ostatecznym starciu był Pablo Carreno-Busta, z którym już raz w tym roku Polak miał przyjemność się mierzyć. Podczas turnieju ATP w Cincinnati Hurkacz przegrał oba sety w tie-breaku. Mecz w niedziele 26 września był równie wyrównany co wtedy.

Pierwsza partia zakończona tie-breakiem

W pierwszej partii Hubert Hurkacz dał się dosyć szybko przełamać, ale zdołał również wygrać gema przy zagrywce przeciwnika. To doprowadziło zawodników do tie-breaka, w którym Carreno-Busta zupełnie nie istniał, dzięki czemu Polak wygrał całego seta 7:6 (7:2). Obaj zawodnicy zanotowali w pierwszej partii po cztery asy serwisowe.

W drugim secie wydawało się, ze rozpędzony Hurkacz wyjaśni sytuację bardzo szybko, ponieważ już na samym starcie przełamał swojego oponenta. Carreno-Busta natychmiastowo jednak opowiedział tym samym i do stanu 3:3 każdy wygrywał gema przy swoim serwisie. Później już gra układała się pod Polakowi wyśmienicie. Nasz tenisista przełamał na 4:3, pewnie wygrał swój serwis i gdy wydawało się, że nie zdoła przełamać Hiszpana ponownie, z wyniku 0:30 w gemie zrobił 40:30 i zakończył partię seta 6:3, a cały mecz 2:0.

Hurkacz zmierzy się dzisiaj jeszcze w parze z Janem Zielińskim w finale debla. Ich przeciwnikami będzie duet Nys/Rinderknech. Mecz powinien rozpocząć się około godziny 17:30.

Świątek skomentowała swój występ w Ostrawie. „Dałam z siebie wszystko”