Koniec marzeń Magdy Linette. Rosjanka zamknęła Polce drzwi do półfinału

Koniec marzeń Magdy Linette. Rosjanka zamknęła Polce drzwi do półfinału

Magda Linette
Magda Linette Źródło: Newspix.pl
Pełna walki droga Magdy Linette w singlowym turnieju WTA w Charleston dobiegła końca. Polska nie dała rady wyżej notowanej Rosjance Jekaterinie Aleksandrowej.

Magda Linette na ćwierćfinale kończy singlowy występ w Cahrleston. O spotkaniu z Aleksandrową Polka będzie chciała pewnie jak najszybciej zapomnieć, ponieważ mecz od pierwszej piłki nie układało się po jej myśli.

WTA 500 w Charleston. 62 minuty walki o przetrwanie Magdy Linette

Już dwie pierwsze piłki, jakie w stronę rywalki posłała Linette nie trafiły tam, gdzie powinny, więc punkt na swoje konto zapisała Rosjanka. Kolejne minuty spotkania tylko potwierdzały, że reprezentantce Polski prawdopodobnie nie wystarczy sił, aby nawiązać zaciętą rywalizację z Aleksandrową.

Poznanianka robiła co mogła, ale rywalka skutecznie wykorzystywała jej zmęczenie. Szybkie piłki pod końcową linię były największym atutem Rosjanki. Na domiar złego w grze Linette nie brakowało błędów. W całym spotkaniu Polka nie zapisała na swoim koncie żadnego asa serwisowego, podczas gdy rywalka miała ich aż pięć. Błędy i zmęczenie przełożyły się na trzy przełamania i w konsekwencji gładką wygraną Aleksandrowej 6:0 w pierwszym secie.

W drugim secie Polska pokazała pazur. Przy stanie 3:0 dla rywalki wygrała pierwszego gema, wywołując tym samym aplauz na trybunach. Strategia skracania wymian mogłaby się udać, gdyby Linette zachowała więcej sił. Niestety tych wystarczyło już tylko na wygranie drugiego gema, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 (6:0, 6:2) na korzyść Aleksandrowej. Rosjanka na wyeliminowanie Polki potrzebowała tylko 62 minut.

Magda Linette powalczy w deblu

Dla Poznanianki to jeszcze nie koniec przygody z kortami w Charleston. Po tym, jak po ciężkim trzysetowym boju Polska w duecie ze Słowenką Klapac pokonały parę Rosolska-Routliffe, Linette ma jeszcze szansę na wywalczenie tytułu w turnieju deblowym. Kolejny mecz polsko-słoweński duet rozegra już w sobotę 9 kwietnia. Ich rywalkami będą Niemka Vivian Heisen i Chinka Yifan Xu.