Dramat Igi Świątek. Raszynianka przegrała w ćwierćfinale Poland Open

Dramat Igi Świątek. Raszynianka przegrała w ćwierćfinale Poland Open

Iga Świątek Źródło: PAP / Leszek Szymański
Iga Świątek przegrała w ćwierćfinale Poland Open z Caroliną Garcią. Rywalką Garcii w półfinale rozgrywek WTA w Warszawie będzie Jasmine Paolini, która w wygrała ze Szwajcarką Viktoriją Golubic.

Iga Świątek idzie jak burza w tegorocznej edycji Poland Open, Raszynianka pewnie awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Warszawie, pokonując Gabrielę Lee z Rumunii. W starciu o półfinał pierwsza rakieta świata zmierzyła się Francuzką Caroline Garcią.

Ćwierćfinał Poland Open. Dominacja Garcii w pierwszym secie

Polsko-francuskie starcie rozpoczęło się przed godz. 17:00 od zwycięstwa Garcii, która nie dała szans Raszyniance przy swoim serwisie. W drugim gemie Polka została przełamana i na tablicy wyświetlał się wynik 0:2. Kiedy wydawało się, że pierwsza rakieta świata wzięła się w garść i przełamie zwrotnie swoją rywalkę, ta wybroniła się i co gorsza, w następnym gemie przełamała Igę Świątek po raz drugi. Przy wyniku 0:4 wydawało się, że Polce udało się otrząsnąć i zaczęła odrabiać straty. Raszynianka zaczęła od wygranego break pointa, ale niestety nie obroniła swojego serwisu. Ostatecznie pierwszy set padł łupem Caroline Garcii (1:6).

Poland Open. Ostatnia szansa Igi Świątek, na odwrócenie losów meczu

Drugi set Iga Świątek rozpoczęła zwycięstwem w pierwszym gemie. W kolejnej partii swój serwis obroniła Francuzka i nie pozwoliła rywalce podwyższyć prowadzenia. Przy wyniku 2:1 Raszynianka odwróciła losy tego seta. Światowa „jedynka” pierwszy raz w tym meczu przejęła inicjatywę i po błędach Garcii i wyszła na trzygemowe prowadzenie. Polka później dokończyła dzieła i wygrała 6:1.

Trzeci finałowy set od początku był bardzo wyrównany. Swój serwis obroniła Caroline Garcia, która kolejnego gema rozpoczęła od wyjścia na prowadzenie. Na szczęście Idze Świątek udało się wyrównać i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Końcówka tego spotkania przerodziła się w prawdziwy dreszczowiec. Przy stanie 4:3 Francuzka zdobyła break point na 5:3. Mimo że Polce udało się przełamanie zwrotne, to w następnym gemie znów została przełamana i przegrała 4:6.

Caroline Garcia w półfinale Poland Open zmierzy się z Jasminą Paolini, która w ćwierćfinale pokonała Szwajcarkę Viktoriję Golubic 1:6, 6:2, 6:2. Tenisistka zajmuje 58. miejsce w światowym rankingu.

Gdzie oglądać Poland Open?

BNP Paribas Poland Open 2022 rozpoczął się w poniedziałek 25 lipca. Wystartowały w nim 32 zawodniczki z Polski i z innych zakątków świata. Spośród nich wyłoniona zostanie zwyciężczyni, która za triumf w turnieju WTA 250 dostanie 280 punktów do światowego rankingu i zarobi ponad 33 tys. dolarów (ponad 150 tys. zł).

Zmagania na warszawskich kortach potrwają od 25 do 31 lipca. Transmisję „na żywo” z turnieju WTA 250 można oglądać w Telewizji Polskiej oraz w aplikacji TVP Sport.