Puchar Hopmana: Radwańska i Janowicz awansowali do finału!

Puchar Hopmana: Radwańska i Janowicz awansowali do finału!

Jerzy Janowicz (fot. JAN MCINTYRE/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Polska pokonała Francję 2:1 w meczu grupy Pucharu Hopmana i awansowała do finału rozgrywek. Awans Agnieszce Radwańskiej i Jerzemu Janowiczowi dał łodzianin, który pokonał Benoita Paire 2:0. Wcześniej krakowianka niespodziewanie przegrała z Alize Cornet 1:2.
Radwańska - ku zaskoczeniu wielu kibiców - przegrała z niżej notowaną Francuzką 4:6, 6:2, 5:7. Janowicz miał za zadanie doprowadzenie do remisu w pojedynku i udało mu się to całkowicie. Popularny "Jerzyk" wygrał swoje spotkanie w dwóch setach 6:4,7:6 (8-6).

Dzięki wygranej bez straty seta łodzianin zapewnił finał polskiej drużynie. Do trzeciego pojedynku - w mikście - obi drużyny podeszły już rozluźnione. W efekcie przerwano go po... pierwszym secie, który Polacy wygrali 6:4.

W sobotnim finale Radwańska i Janowicz zmierzą się z drużyną USA, którą tworzą Serena Williams oraz John Isner.