Mamy drugi medal! Brąz czwórki podwójnej kobiet

Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Maria Springwald, Czwórka kobiet
Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Maria Springwald, Czwórka kobietŹródło:Newspix.pl / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT
Wioślarska czwórka podwójna kobiet w składzie: Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch, wywalczyła brązowy medal podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Pierwsze miejsce zajęły Niemki – Annekatrin Thiele, Carina Baer, Julia Lier i Lisa Schmidla, które pokonały dystans w 6:49.39. Na drugiej pozycji uplasowały się Holenderki z czasem 6:50,33. Polki zdobyły brąz, a dystans przepłynęły w 6:50,86.

Przypomnijmy, 6 sierpnia Rafał Majka wywalczył brązowy medal w kolarstwie i był pierwszym polskim medalistą na Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016.

Polski kolarz narzucił mocne tempo w wyścigu po kolarskie medale igrzysk olimpijskich w Rio. Już na 20 kilometrów przed metą wysunął się na drugą pozycję. 5 przejechanych kilometrów później był już jednym z trzech uciekających.

Na 10 kilometrów przed końcem wyścigu naszemu reprezentantowi dopisało szczęście, prowadzący do tej pory Vincenzo Nibali oraz Sergio Enao przewrócili się w kraksie i dali wyprzedzić rozpędzonemu Majce, który w tamtej chwili znalazł się na prowadzeniu. Na 6 kilometrów przed metą przewaga Polaka nad resztą stawki wynosiła 23 sekundy.

Później jednak z każdym kilometrem dystans między Polakiem i grupą pościgową topniał. 4 kilometry przed metą miał już tylko 12 sekund zapasu. 2,5 km przed końcem wyścigu rywale dogonili Majkę. Spośród ścigających najwięcej siły mieli Jakob Fuglsang i Greg Van Avermaet, którym na kilometr przed metą udało się dopaść Polaka. Wspólnie dojechali już do mety: pierwszy Belg Grega Van Avermaet, drugi Duńczyk Jakob Fuglsang. na trzecim miejscu zdobywca brązowego medalu dla Polski - Rafał Majka.

Źródło: sport.tvp.pl, Wprost.pl