Marta Walczykiewicz druga w wyścigu na 200 metrów. Kolejny medal dla Polski!

Marta Walczykiewicz druga w wyścigu na 200 metrów. Kolejny medal dla Polski!

Marta Walczykiewicz
Marta Walczykiewicz Źródło: Newspix.pl / fot. Adam Jastrzębowski
Kajakarka Marta Walczykiewicz w wyścigu na 200 metrów wywalczyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Rio. Złotą medalistką została Nowozelandka Lisa Carrington.

Już w wyścigu półfinałowym Polka pokazała, że jest w bardzo dobrej formie. Wygrała swój bieg, w którym pokonała Szwedkę Linneę Stensils oraz reprezentantkę Republiki Południowej Afryki Bridgitte Ellen Hartley.

Rywalizacja w finałowym wyścigu na najkrótszym olimpijskim dystansie była od samego początku bardzo wyrównana. Polska zawodniczka nie zdołała jednak pokonać Lisy Carrington, przegrywając o 0,415 sek. Na trzecim miejscu uplasowała się Inna Osipenko-Rodomska z Azerbejdżanu z czasem gorszym od Walczykiewicz o 0,123 sekundy.

– Odrobiłam pracę domową z Londynu. Zdobyłam medal głową. To srebro jest jak złoto – powiedziała Walczykiewicz tuż po wyścigu.

To dwudziesty medal wywalczony przez polskich kajakarzy w historii igrzysk olimpijskich.

Źródło: TVP Sport