Lewandowski znów czaruje na boisku. Hat-trick i niedościgniona skuteczność

Lewandowski znów czaruje na boisku. Hat-trick i niedościgniona skuteczność

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło:Newspix.pl / EXpa Pictures
Robert Lewandowski nie zwalnia tempa. W wygranym 6:0 przez Bayern Monachium spotkaniu z FC Augsburg Polak trzykrotnie trafiał do siatki rywali oraz zanotował dwie asysty.

Dzięki trzem kolejnym trafieniom do bramki przeciwnika Lewandowski zrównał się ze swoim głównym rywalem do tytułu króla strzelców Bundesligi Pierrem-Emerickiem Aubameyangiem. Obaj mają po 24 trafienia. Jeśli Polakowi uda się wyprzedzić napastnika Borussii Dortmund i w końcowym bilansie będzie miał więcej trafień aniżeli piłkarz z Gabonu, zostanie pierwszym od ponad 20 lat skutecznym obrońcą tytułu króla strzelców Bundesligi.

Co więcej, Lewandowski w 43 rozegranych tym sezonie spotkaniach (zarówno klubowych, jak i reprezentacyjnych – red.) Polak zdobył 44 bramki. Tyle samo trafień na koncie w tym zestawieniu ma Argentyńczyk grający na co dzień w barwach hiszpańskiej FC Barcelony Leo Messi, ale rozegrał on o jedno spotkanie więcej.

Poza Lewandowskim w meczu z Augsburgiem do bramki trafiali również Thomas Mueller (dwukrotnie – red.) oraz Thiago Alcantara.

To nie pierwszy hat-trick Roberta Lewandowskiego na niemieckich boiskach. Jego najsłynniejszym wyczynem było wbicie pięciu bramek Vfl Wolfsburg. W trakcie tego meczu Polak pobił kilka rekordów. Został m.in. autorem najszybszego hat-tricka (trzy minuty i 22 sekundy), „czwórki” (pięć minut i 42 sekundy) i „piątki” (osiem minut i 59 sekund). Lewandowski strzelił najszybszą "piątkę" w historii, biorąc pod uwagę cztery najważniejsze ligi Europy.