Absolutny rekord ZAKSY! Kędzierzynianie po raz ósmy z Pucharem Polski

Absolutny rekord ZAKSY! Kędzierzynianie po raz ósmy z Pucharem Polski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Pucharze Polski
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Pucharze Polski Źródło:Newspix.pl / Anna Klepaczko
Po krótkim, ale emocjonującym meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle potwierdziła swoją dominację na krajowych parkietach. Drużyna Nikoli Grbicia pewnie pokonała Jastrzębski Węgiel i po raz ósmy wywalczyła Puchar Polski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tym sezonie zdominowała PlusLigę. Podopieczni Nikoli Grbicia mają na swoim koncie 70 punktów. Drużyna odnotowała tylko trzy porażki. Również w Pucharze Polski kędzierzynianie nie dali szans rywalom i po raz ósmy w historii wygrali rozgrywki. W finałowym meczu rywalem ZAKSY był Jastrzębski Węgiel. Choć w starciu pierwszej i drugiej drużyny z tabeli tegorocznej PlusLigi nie zabrakło emocji, to kędzierzynianie przez cały czas kontrolowali przebieg spotkania.

ZAKSA- Jastrzębski - przebieg meczu

W drugim secie wydawało się, że ekipa Andrei Gardiniego może jeszcze odwrócić losy rywalizacji. Siatkarzom udało się doprowadzić do przyprawiającej kibiców o szybsze bicie serca końcówki, jednak dzięki dobrym zagraniom Łukasza Kaczmarka i Kamila Semeniuka ta partia meczu również zakończyła się na korzyść ZAKSY. Trzeci set, choć początkowo zapowiadał wyrównaną rywalizację, potwierdził jedynie dominację ZAKSY. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:20, 27:25, 25:15).

MVP spotkania finałowego wybrany został przyjmujący ZAKSY Kamil Semeniuk, który wywalczył dla drużyny 14 punktów, w tym 2 asy serwisowe. Do ZAKSY oprócz pucharu trafił czek na 200 tysięcy złotych.