Koniec pięknego snu Slavii, awans United i emocje w Rzymie. Podsumowanie ćwierćfinałów LE

Koniec pięknego snu Slavii, awans United i emocje w Rzymie. Podsumowanie ćwierćfinałów LE

Piłkarze Ajaxu i As Roma
Piłkarze Ajaxu i As Roma Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Znamy pary 1/2 finału Ligi Europy. Po emocjonujących ćwierćfinałach w dalszej walce o trofeum wezmą udział Arsenal, Manchester United, Villarreal i AS Roma.

W meczach ćwierćfinałowych brało udział osiem drużyn: po dwie z Anglii i Hiszpanii i po jednej z Włoch, Czech, Chorwacji i Holandii. W 1/2 finału zameldowali się reprezentanci ligi angielskiej: Manchester United i Arsenal, włoska AS Roma i Villarreal z Hiszpanii.

Koniec praskiego snu

Drużyna Slavii Praga w 1/16 finału pokonała Leicester, a w 1/8 zwyciężyła z Rangersami. Po wyszarpanym w ostatnich minutach remisie w pierwszym spotkaniu z Arsenalem, zawodnicy z czeskiej drużyny na pewno wierzyli, że mogą postawić na swoim. Na ich nieszczęście marzenia prysły już w pierwszej połowie rewanżowego meczu w Pradze, ponieważ po niespełna 25 minutach Arsenal prowadził aż 3:0.

Prażanie wybudzili się z pięknego, europejskiego snu zaledwie w 6 minut. Tyle bowiem zajęło podopiecznym Mikela Artety strzelenie trzech goli. Mecz zakończył się wynikiem 4:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu byli Nicolas Pepe, Alexandre Lacazette (dwa gole) i Bukayo Saka.

Pewny awans United i Villarrealu

Manchester United miał najbardziej pewną sytuację przed meczem rewanżowym z Granadą, ponieważ pierwsze spotkanie wygrał 2:0. Taki też wynik uzyskali podopieczni Ole Gunnara Solskjarea w drugim spotkaniu ze swoim hiszpańskim oponentem. Drugą drużyną, której awans, przynajmniej na papierze, wygląda na spokojny i pewny jest Villarreal. Hiszpańska drużyna wygrała pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe z Dinamem Zagrzeb 1:0, a w rewanżu na własnym stadionie pokonała swojego chorwackiego oponenta 2:1.

Włoski futbol triumfuje

Wiele emocji było w spotkaniach pomiędzy Ajaksem Amsterdam i AS Romą. Pierwsze spotkanie na wyjeździe wygrała włoska drużyna 2:1. Swoich oponentów w drugim meczu ćwierćfinałowym przyjmowała więc z jednobramkową zaliczką.

Zawodnicy Ajaksu narobili fanom wielkich nadziei. Brian Brobbey wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 1:0 w 49. minucie, a już niespełna 7 minut później drużyna z Amsterdamu cieszyła się dwubramkowym prowadzeniem. Niestety radość była przedwczesna, ponieważ gol został anulowany z powodu faulu w ataku podczas akcji bramkowej. Sytuację skomplikował w 72. minucie gol dla Romy. Egzekutorem okazał się Edin Dzeko, 35-letni napastnik z Bośni i Hercegowiny. Taki wynik utrzymał się do końca meczu, a AS Roma z wynikiem 3:2 w dwumeczu zameldowała się w półfinale Ligi Europy.

Pary półfinałowe, terminy spotkań. Kiedy mecze Ligi Europy?

W półfinałach zmierzą się Villarreal z Arsenalem i Manchester United z AS Romą. Pierwsze spotkania 1/2 finału odbędą się 29 kwietnia o godzinie 21. Mecze rewanżowe zaplanowane są na 6 maja o tej samej godzinie.