Młoda Polka zrobiła furorę na mistrzostwach świata. Kim jest Klaudia Adamek?

Młoda Polka zrobiła furorę na mistrzostwach świata. Kim jest Klaudia Adamek?

Klaudia Adamek
Klaudia Adamek Źródło:Instagram / klaudia_adamek_
Klaudia Adamek została okrzyknięta bohaterką polskiej reprezentacji podczas mistrzostw świata sztafet organizowanych w Chorzowie. Młoda zawodniczka wystąpiła w dwóch finałach, które odbyły się w odstępie zaledwie 15 minut. – Jestem z siebie bardzo dumna – przyznała w rozmowie z Onetem.

Nieoficjalne mistrzostwa świata w sztafetach organizowano 1 i 2 maja w Chorzowie, a reprezentanci Polski wywalczyli w sumie pięć medali: dwa złote i trzy brązowe. Duża w tym zasługa Klaudii Adamek, która razem z koleżankami zdobyła dwa krążki.

Najpierw 22-latka biegła w finale na 4x100 m, które Biało-Czerwone ukończyły na drugim miejscu. Kilkanaście minut później do spółki z innymi reprezentantkami została mistrzynią świata w sztafecie 4x200 m. – Pomiędzy jednym a drugim biegiem było zaledwie 15 minut. Nie było zatem zbyt wiele czasu. Na treningach jednak też czasami skracamy sobie przerwy. Nie było zatem źle – przyznała zawodniczka w rozmowie z Onetem.

Kim jest Klaudia Adamek?

Adamek swoją sportową karierę zaczynała w klubie Gwardia Piła. Sześć lat temu wywalczyła srebro na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy na 100 m. Na swoim koncie ma również medale mistrzostw Europy juniorów młodszych oraz występ w finale mistrzostw świata juniorów, gdzie zajęła czwarte miejsce.

Przez dwa lata 22-letnia dzisiaj biegaczka walczyła z kontuzjami. Dwukrotnie naderwała mięsień dwugłowy w nodze, przez co zaczęła rozważać zakończenie kariery. – Przemyślałam jednak wiele spraw i dużo zmieniłam w swoim życiu. Podeszłam do tego wszystkiego bardzo poważnie – powiedziała Onetowi.

Adamek zmieniła dietę, dzięki czemu udało jej się zrzucić zbędne kilogramy. Wprowadziła również roszady w treningu, co już zaczęło przynosić efekty. W ubiegłym sezonie 22-latka została młodzieżową mistrzynią Polski i wywalczyła trzecie miejsce w finale seniorek. – Teraz mam dwa medale mistrzostw świata sztafet i jestem z siebie bardzo dumna – podsumowała.