Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Rzymie! Krejcikova urwała seta

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Rzymie! Krejcikova urwała seta

Iga Świątek Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Iga Świątek może cieszyć się z awansu do kolejnej rundy turnieju na kortach ziemnych w Rzymie. Polka pokonała Barborę Krejcikovą po trzysetowym pojedynku i zagra w ćwierćfinale.

W trzeciej rundzie turnieju WTA w Rzymie Iga Świątek zmierzyła się z Barborą Krejcíkovą. Czeszka dość nieoczekiwanie pokonała na wcześniejszym etapie gry Sofię Kenin, która jest sklasyfikowana na 5. miejscu rankingu WTA. W pierwszym secie spotkania Świątek-Krejcikova doszło do sześciu przełamań, a tenisistki po dwóch stronach siatki przeplatały dobre zagrania z prostymi błędami. Czeszka w pierwszej partii triumfowała 6:3.

Drugi set nie rozpoczął się po myśli 19-letniej Polki. Krejcíkova szybko wyszła na prowadzenie 2:0, ale nie potrafiła utrzymać przewagi. Iga Świątek wyrównała stan w drugiej partii spotkania, a polscy kibice mogli odetchnąć z ulgą. Na dalszym etapie gry zawodniczki wygrywały własne podania, a o ostatecznych losach seta zadecydował tie-break, w którym dwie ostatnie piłki wygrała Polka: 7:6 (7:5).

Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Rzymie!

Najbardziej zacięty w trzecim secie był siódmy gem. Tenisistki rozegrały dziewięć akcji, a Barbora Krejcíkova miała trzy szanse na przełamanie Polki. Iga Świątek w kluczowych akcjach pozostała skoncentrowana i obroniła wszystkie breakpointy, a w kolejnym gemie przełamała rywalkę. Polka wygrała spotkanie: 3:6, 7:6, 7:5.