Liga Mistrzów. Legia Warszawa zagra z Bodo/Glimt o awans do drugiej rundy kwalifikacji

Liga Mistrzów. Legia Warszawa zagra z Bodo/Glimt o awans do drugiej rundy kwalifikacji

Bartosz Kapustka
Bartosz Kapustka Źródło:Newspix.pl / FOTOPYK
Legia Warszawa wygrała pierwsze spotkanie z Bodo/Glimt 3:2 i jest przed drugim meczem na uprzywilejowanej pozycji. Przypominamy jednak, że nie obowiązuje już zasada goli na wyjeździe.

Pierwsze spotkanie Legii Warszawa z norweskim Bodo/Glimt w ramach eliminacji do fazy grupowej rozpoczęło się dla Wojskowych bardzo dobrze. Już w drugiej minucie po asyście Kacpra Skibickiego bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył Luquinhas. W 61. minucie meczu Legioniści prowadzili 3:1, a cała konfrontacja zakończyła się ostatecznie 3:2.

Zmiana zasady bramek na wyjeździe

Jeszcze rok temu Legia Warszawa byłaby w bardziej komfortowej sytuacji niż jest teraz, ponieważ trzy bramki strzelone na wyjeździe podczas pierwszego spotkania sprawiłyby, że zespół Bodo/Glimt musiałby strzelić dwie bramki w 90 minut (nie tracąc żadnej), aby grać dalej o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Teraz zdobycie tylko jednego gola bez straty ani jednego skutkuje dogrywką, czyli 30 dodatkowymi minutami na znalezienie drogi do bramki Legii.

Gdzie i kiedy oglądać spotkanie?

Mecz Legia Warszawa - Bodo/Glimt odbędzie się 14 lipca o godzinie 20. Spotkanie na stadionie przy Łazienkowskiej będzie można obejrzeć na TVP Sport. Komentować to widowisko będą Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn.