Świetne zwieńczenie mistrzostw Europy w wykonaniu Polaków. Kawęcki zdobył złoto

Świetne zwieńczenie mistrzostw Europy w wykonaniu Polaków. Kawęcki zdobył złoto

Radosław Kawęcki
Radosław Kawęcki Źródło:Newspix.pl / Kacper Kirklewski/ 400mm.pl
Zakończyły się pływackie mistrzostwa Europy, na których Polacy wywalczyli osiem medali. Zmagania naszych reprezentantów zwieńczył Radosław Kawęcki, który sięgnął po złoto na 200 metrów stylem grzbietowym.

Polacy pływacy będą bardzo dobrze wspominali mistrzostwa Europy na krótkim basenie rozgrywane w Kazaniu. Ostatni dzień czempionatu przyniósł nieoczekiwane rozstrzygnięcie, ponieważ Pawłowi Juraszkowi, Jakubowi Majerskiemu, Alicji Tchórz i Katarzynie Wasick przyznano brązowy medal. Nasza sztafeta mieszana 4x50 metrów wprawdzie dzień wcześniej finiszowała na czwartym miejscu, ale po dyskwalifikacji Rosjan awansowała lokatę wyżej.

Powody do radości ma także Radosław Kawęcki, który w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym zdobył złoto. Polak finiszował z czasem 1:48:46 i po raz szósty w karierze zdobył tytuł mistrza Europy.

Mistrzostwa Europy w pływaniu. Udany początek Polaków

Polacy zdobywanie medali w Kazaniu rozpoczęli już pierwszego dnia mistrzostw, kiedy to krążek wywalczyły Alicja Tchórz, Kornelia Fiedkiewicz, Katarzyna Wasick i Dominika Sztandera. Biało-Czerwone zdobycie brązu w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym przypieczętowały poprawieniem rekordu kraju.

Dzień później srebro w stylu dowolnym na 50 metrów zdobyła Katarzyna Wasick, która z czasem 23,49 sekundy finiszowała jedynie za Sarą Sjoestroem. Tego samego dnia startował Jakub Majerski, który również zdobył medal. W finale na 100 metrów stylem motylkowym 21-latek był trzeci, chociaż przez długi czas utrzymywał się na prowadzeniu.

Kolejne złoto dla Biało-Czerwonych

W czwartek 4 listopada Biało-Czerwoni wywalczyli z kolei dwa medale. Paweł Juraszek był trzeci na 50 metrów stylem dowolnym, a Alicja Tchórz zdobyła złoto na 100 metrów stylem zmiennym. Dzień później dorobek naszych reprezentantów poprawiła Katarzyna Wasick, która zdobyła srebro na 100 metrów stylem dowolnym.