Grad medali na kajakarskich mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni w sobotę zdobyli pięć krążków

Grad medali na kajakarskich mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni w sobotę zdobyli pięć krążków

Karolina Naja i Anna Puławska
Karolina Naja i Anna Puławska Źródło:Newspix.pl / FOT: Tomasz Markowski
Reprezentanci Polski pokazali moc na sobotnich finałach kajakarskich mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni jednego dnia zdobyli aż pięć medali.

W piątek 19 sierpnia srebro na mistrzostwach Europy w nieolimpijskiej konkurencji K2 1000 m zostały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk. Reprezentantki Polski większość finałowego wyścigu płynęły na trzecim miejscu za Hiszpankami i Węgierkami. Na ostatnich 500 metrach Polki zaczęły przyspieszać i bez większych problemów wyprzedziły reprezentantki Hiszpanii, ale niestety na przedstawicielki Węgier nie starczyło już czasu. Ten sukces nie zwiastował jednak tego, co stało się następnego dnia.

Kajakarskie mistrzostwa Europy. Pięć medali dla Biało-Czerwonych

Jako pierwsze złoty medal w Monachium w olimpijskiej dyscyplinie K2 500 metrów zgarnęły Karolina Naja i Anna Puławska. Następnie Julia Walczak i Sylwia Szczerbińska zdobyły brąz w konkurencji C2 500 m na kajakarskich mistrzostwach Europy.

Biało-Czerwoni byli mocni także na krótszych dwustumetrowych dystansach. Najpierw w konkurencji K1 200 m Marta Walczykiewicz zdobyła brąz, a następnie na tym samym miejscu swój wyścig w dyscyplinie C1 200 m ukończył Oleksii Koliadych.

Na koniec Jakub Stepun i Bartosz Grabowski zajęli drugie miejsce w nieolimpijskiej konkurencji K2 na 500 metrów. Biało-Czerwoni przegrali z Włochami o zaledwie 0,011 sekundy.

W sobotnie popołudnie odbędą się także finały na 5000 m z udziałem trzech reprezentantów Polski.

Klasyfikacja kajakarstwa sportowego

W kajakarstwie klasycznym zawody odbywają się na dystansach: 200 m, 500 m, 1000 m, 2000 m, 3000 m, 5000 m, 10000 m