Adrian Kostera ukończył dziesięciokrotnego Ironmana. Wielki sukces Polaka

Adrian Kostera
Adrian Kostera Źródło:Facebook / Adrian Kostera - Ultra Triathlete
Adrian Kostera ukończył 10-krotnego Ironmana w czasie 189:55:20. Polak finiszował jako trzeci, tracąc do pierwszego Belga Kennetha Vanthuyna kilka godzin.

Adrian Kostera jako trzeci ukończył UTA World Championship Swiss Ultra Triathlon, czyli dziesięciokrotnego Ironmana. Polak pokonał 38 km w basenie, 1800 km na rowerze i 422 km biegiem w czasie 189:55:20. Finisz reprezentanta Biało-Czerwonych był relacjonowany na Facebooku.

facebook

Dziesięciokrotny Ironman. Belg pobił rekord świata

Zwycięzcą tego wyścigu został Belg Kenneth Vanthuyne, który pokonał dystans w rekordowym czasie 182:43:43 poprawiając poprzedni rekord świata należący do Richarda Junga o ponad siedem godzin. Z kolei Niemiec w tegorocznej edycji Swiss Ultra Triathlon ukończył swój bieg jako drugi z czasem 187:49:24.

Adrian Kostera wraz ze sztabem pogratulowali Belgowi. „Dał popis niezwykłych umiejętności biegowych i wielkiej siły woli nie dając się dopaść konkurentom przez niemal cały etap biegowy gdzie zawodnicy mają do pokonania 422 km i tym samym odebrał w pełni zasłużone zwycięstwo” – czytamy na fanpage polskiego triathlonisty.

facebook

Dramat Roberta Karasia. Polak został wycofany z wyścigu

W czwartek 18 sierpnia Robert Karaś został wycofany z zawodów dziesięciokrotnego Ironmana. „Po 38 km pływania, 1800 km na rowerze i 65 km biegu lekarze zakazali kontynuowania wyścigu w obawie o jego życie!” – przekazał sztab sportowca w poście na Instagramie, dodając, że ból po operacji, którą odbył trzy tygodnie temu, okazał się nie do zniesienia nawet dla partnera Agnieszki Włodarczyk. Współpracownicy Polaka na bieżąco opisywali stan zdrowia sportowca. „Opuchlizna całego ciała, brak czucia w palcach, szyje musi odchylać, aby przełknąć pokarm” – relacjonowali członkowie ekipy Karasia.