Kosticyn bohaterem Nashville Predators

(fot. sxc)
Hokeiści Nashville Predators pokonali u siebie Calgary Flames 5:3 (2:1, 2:0, 1:2) w jedynym niedzielnym meczu ligi NHL. Bohaterem spotkania okazał się Białorusin Siergiej Kosticyn, który zdobył trzy gole dla gospodarzy.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla Flames - goście już w czwartej minucie prowadzili 1:0 dzięki bramce jednego z najsłynniejszych obecnie zawodników NHL, Jarome'a Iginli. To 15. trafienie w sezonie 34-letniego Kanadyjczyka, dwukrotnego mistrza olimpijskiego (2002, 2010). Później ponad 17 tysięcy kibiców oglądało jednak popis młodszego o  dziesięć lat Kosticyna. Białorusin zdobył bramki w 16., 26. i ostatniej minucie spotkania. Po jego drugim golu Predators prowadzili 4:1. W  trzeciej tercji rywali stać było tylko na zmniejszenie strat.

Dzięki niedzielnemu popisowi łączny dorobek strzelecki Kosticyna w tym sezonie wzrósł do ośmiu bramek. Mimo zwycięstwa hokeiści Predators nie poprawili swojego miejsca w  Central Division - wciąż zajmują czwarte (46 pkt). Z kolei ekipa Flames pozostała na czwartej pozycji w Northwest Division (41).