Chalkias i Liberopoulos więcej w kadrze Grecji nie zagrają

Chalkias i Liberopoulos więcej w kadrze Grecji nie zagrają

Nikos Liberopoulos (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Po przegranym z Niemcami 2:4 ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy i odpadnięciu z turnieju, dwóch reprezentantów Grecji postanowiło zakończyć karierę w drużynie narodowej. Taką decyzję podjął bramkarz Kostas Chalkias oraz napastnik Nikos Liberopoulos.
38-letni bramkarz PAOK Saloniki doznał kontuzji w drugim meczu grupowym z Czechami (1:2) i musiał opuścić boisko już w 23. minucie. Były zawodnik angielskiej i hiszpańskiej ligi łącznie reprezentował swój kraj 32 razy. Był także w składzie kadry na Euro 2004, kiedy Grecy zdobyli tytuł, ale ani razu nie zagrał na tym turnieju.

Z kolei Liberopoulos zdecydował się na odejście z reprezentacji w wieku 36 lat, zagrawszy na Euro 2012 tylko 20 minut. W 76 spotkaniach napastnik AEK Ateny zdobył dla Grecji 13 bramek.

Zdaniem mediów, niewykluczone że z dalszej gry w kadrze zrezygnują także pomocnicy Kostas Katsouranis i Giorgos Karagounis, mistrzowie Starego Kontynentu z 2004 roku.