Protasiewicz blisko tytułu żużlowego mistrza Polski

Piotr Protasiewcz wygrał półfinał indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu, fot. sxc.hu Źródło: FreeImages.com
Piotr Protasiewcz (Stelmet Falubaz Zielona Góra) wygrał w Pile półfinał indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Pechowo zakończyły się zawody dla Janusza Kołodzieja, który złamał palec i po pierwszym wyścigu musiał się zrezygnować z dalszej jazdy.

Protasiewicz, aktualny brązowy medalista IMP, w Pile wygrał cztery biegi, a tylko w swoim drugim występie musiał uznać wyższość Tomasza Chrzanowskiego i Macieja Janowskiego.

Do finału, który odbędzie się w Zielonej Górze, awansowało ośmiu najlepszych zawodników z pilskiego turnieju. Dziewiąty Robert Kościecha będzie rezerwowym.

Pecha miał dwukrotny mistrz Polski Janusz Kołodziej, który wygrał swój pierwszy bieg. Okazało się, że w trakcie jazdy doznał złamania palca i został odwieziony do szpitala.

Do Piły na zawody przyjechał były mistrz świata Duńczyk Hans Nielsen, który przez wiele lat bronił barw miejscowej Polonii. Legenda światowego speedwaya przed zawodami wykonał honorowe okrążenie.

wyniki: 1. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 13 (3,1,3,3,3)2. Dawid Stachyra (Lubelski Wegiel KMŻ) 12 (1,3,2,3,3)3. Tomasz Chrzanowski (Lotos Wybrzeże Gdańsk) 11 (2,3,3,3, 0)4. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz) 11 (3,2,2,3,1)5. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) 9 (2,3,1,2, 1)6. Mirosław Jabłoński (Dospel Włókniarz Częstochowa) 9 (1,3,1,2,2)7. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) 9 (2,1,1,2,3)8. Maciej Janowski (Azoty Tauron Tarnów) 8+3 (0,2,3,2,1)-----------------------------------------------------------------------9. Robert Kościecha (Polonia Bydgoszcz) 8+2----------------------------------------------------------------------10. Grzegorz Walasek (PGE Marma Rzeszów) 8+d (1,1,3,1,2)11. Artur Czaja (Dospel Włókniarz Częstochowa) 6 (0,1,2,0, 3)12. Mariusz Staszewski (ŻKS Ostrovia Ostrów) 5 (3,0,0,1,1)13. Paweł Miesiąc (Lubelski Węgiel KMŻ) 5 (0,0,2,1, 2)14. Janusz Kołodziej (Azoty Tauron Tarnów) 3 (1,2,0,0,0)15. Maciej Kuciapa (PGE Marma Rzeszów) 3 (1,2,0,0, 0)16. Jakub Jamróg (Azoty Tauron Tarnów) 0 (0,d)17. Borys Miturski (Wanda Kraków) 0 (0,0,0,0)