Srebro dla Anny Harkowskiej

Srebro dla Anny Harkowskiej

Anna Harkowska zdobyła w środę w Londynie swój drugi srebrny medal XIV Paraolimpiady w kolarstwie, tym razem na szosie, w jeździe indywidualnej na czas. Tydzień temu 32-letnia zawodniczka klubu Warmia i Mazury Olsztyn była druga w wyścigu na 3000 m na torze.

Mieszkająca i trenująca w Świnoujściu Harkowska, dystans 16 km pokonała w 24 minuty i 16 sekund. Szybsza od niej o 1.34 była Brytyjka Sarah Storey. Harkowska w maju 2002 roku została potrącona przez samochód na przystanku autobusowym w Szczecinie. Doznała 26 złamań, w tym obu nóg. Po wielu operacjach i długiej rehabilitacji powróciła do profesjonalnego sportu.

Parę godzin wcześniej także srebrny medal - w skoku w dal w gronie zawodników z lekkim porażeniem - wywalczył pochodzący ze Zduńskiej Woli 30-letni Mariusz Sobczak (Start Radom). Polska ekipa ma obecnie 19 medali - pięć złotych, dziewięć srebrnych i pięć brązowych.