Australian Open: Kubot przegrywa w I rundzie

Australian Open: Kubot przegrywa w I rundzie

Łukasz Kubot (fot. MATEUSZ TRZUSKOWSKI/CYFRASPORT / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Łukasz Kubot przegrał w I rundzie singla Australian Open z Danielem Gimeno-Traverem 2:3 (7-6, 4-6, 0-6, 6-4, 4-6) i zakończył grę indywidualną w australijskim turnieju. Polak wystąpi jeszcze w deblu.
Polak zaczął mecz od wygranej w długim pierwszym secie, którego rozstrzygnął dopiero tie-break. Kolejne dwa sety Kubot jednak przegrał - bolesna była zwłaszcza porażka w trzecim secie, w którym Polak nie zdobył nawet jednego gema. Kubot wygrał co prawda czwartego seta 6:4, ale w ostatnim, decydującym, przegrał z Hiszpanem w tym samym stosunku.

Łukasz Kubot weźmie jeszcze udział w turnieju deblowym - razem z Francuzem Jeremym Chardym w pierwszej rundzie zmierzy się z czesko-słowacką parą Frantisek Cermak i Michal Mertinak.