Puchar Narodów Afryki: obrońcy tytułu remisują

Puchar Narodów Afryki: obrońcy tytułu remisują (fot. sxc.hu)Źródło:FreeImages.com
Zambia - obrońca tytułu najlepszej drużyny Afryki - zremisowała 1:1 z Etiopią. W trzecim dniu mistrzostw punktami podzielili się również zawodnicy Nigerii i Burkiny Faso.
Zambia zremisowała z Etiopią, choć ta grała w dziesiątkę przez większość meczu. Etiopczyków osłabił ich bramkarz, Jemal Tassew, który ostro zaatakował pomocnika Zambii, Chisambę Lungu. Minęło aż 11 minut zanim piłkarze mogli wznowić grę.

Mistrzowie Afryki prowadzenie objęli tuż przed przerwą po golu Collinsa Mbesumy. Etiopia wyrównała w 65 minucie, kiedy jej kapitan Adane Grima pokonał bramkarza rywali i dał swojej drużynie punkt.

Remisem zakończyło się również drugie rozegrane w poniedziałek spotkanie - pomiędzy Nigerią i Burkiną Faso. Prowadzenie w 23 minucie objęli faworyzowani Nigeryjczycy po bramce Emmanuela Emenike. Rywale zdołali jednak wyrównać wynik w doliczonym czasie gry dzięki bramce Alaina Traoré.