PNA: Ghana i Mali grają dalej

PNA: Ghana i Mali grają dalej

PNA: Ghana i Mali grają dalej (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Znamy końcowe rozstrzygnięcia w grupie B Pucharu Narodów Afryki. Obyło się bez niespodzianek - do fazy pucharowej awansowały drużyny Ghany i Mali.
W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Ghana łatwo rozprawiła się z Nigerem 3:0. Ghańczycy prowadzili już po pierwszej połowie dwoma bramkami: w 6. minucie meczu wynik otworzył Gyan, a na 2:0 podwyższył w 23. minucie Atsu. Po przerwie w 49. minucie wynik ustalił Boye.

Swoje spotkanie z Demokratyczną Republiką Konga zremisowało Mali. Wszystkie gole padły już w pierwszym kwadransie meczu - w 3. minucie meczu do bramki Malijczyków trafił Mbokani. Mali odpowiedziało 11 minut później golem Samassy. Taki wynik dał reprezentacji Mali awans do ćwierćfinałów, choć zawodnikom tej drużyny w trzech spotkaniach udało się uzbierać zaledwie 4 punkty.