LM: PSG wygrywa z Valencią. Czerwona kartka Ibrahimovicia

LM: PSG wygrywa z Valencią. Czerwona kartka Ibrahimovicia

Zawodnicy PSG cieszą się z gola (fot. newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Valencię 2:1 i jest bliżej awansu do dalszej fazy rozgrywek. Straciło jednak Zlatana Ibrahimovicia, który otrzymał czerwoną kartkę - podaje Sport.pl.
Mecz układał się dla faworyzowanej drużyny z Paryża znakomicie - po pierwszej połowie goście prowadzili już 2:0 dzięki bramkom Ezequiela Lavezziego z 10. minuty oraz Javiera Pastore z 43.

Druga połowa to jednak fatalna gra Francuzów, którzy nie tylko nie potrafili dobić swojego rywala, ale stracili bramkę i... Zlatana Ibrahimovicia. Valencia kontaktowego gola, który daje jej szanse w rewanżu, zdobyła w 90. minucie meczu. Po rzucie wolnym piłkę w bramce umieścił Rami.

Strata gola zdenerwowała Ibrahimovicia, który w doliczonym czasie gry popełnił dwa bezsensowne faule jeden po drugim. Sędzia pokazał mu czerwoną kartkę i odesłał go do szatni.

Wygrana 2:1 na wyjeździe w lepszej sytuacji przed rewanżem stawia PSG. Valencia - wobec bramki kontaktowej i braku Ibrahimovicia - nie jest jednak bez szans.