Remis Borussii w Doniecku i gol Lewandowskiego

Remis Borussii w Doniecku i gol Lewandowskiego

Robert Lewandowski przy piłce (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Szachtar Donieck zremisował z Borussią Dortmund 2:2 (1:1) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wynik meczu w 31. minucie otworzył Srna. 10 minut później wyrównał Lewandowski. Kolejne gole padały w drugiej połowie - w 68. minucie trafił Douglas, a w 87. Hummels.
Ukraińska drużyna dwukrotnie zmusiła mistrzów Niemiec do gonienia wyniku. W 20. minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Srna. Piłka przeleciała ponad murem i wpadła do siatki. 10 minut później w kuriozalnej sytuacji wyrównał Robert Lewandowski - polski napastnik w dobrej sytuacji po podaniu od Goetze... nie trafił czysto w piłkę. To zaskoczyło obrońców, którzy rzucili się do zablokowania strzału, którego nie było. Lewandowski miał już w tym momencie wolną drogę do bramki. Przymierzył z kilku metrów, wybrał prawy róg i technicznie uderzył obok bezradnego golkipera.

W drugiej połowie prowadzenie ponownie objęli gospodarze - W 68. minucie Hummels nie wybił piłki przerzuconej przez całe boisko. Przyjął ją za to rezerwowy Douglas i sam na sam pokonał Weidenfellera. Cenny wyjazdowy remis dla BVB uratował ten, który się pomylił przy drugiej bramce dla Ukraińców - Hummels. W 87. minucie przyłożył głowę do dośrodkowanej z narożnika boiska piłki i pokonał bramkarza Szachtara.

Dzięki wyrównującej bramce w lepszej sytuacji przed rewanżem są mistrzowie Niemiec. Rewanż w Dortmundzie.