Trzy czerwone kartki w meczu drużyny Artura Boruca

Trzy czerwone kartki w meczu drużyny Artura Boruca

Artur Boruc musiał trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki (fot. Marc Atkins / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Artur Boruc nie uchronił swego zespołu od porażki. Southampton przegrało u siebie z West Bromwich Albion 0:3 i zakończyło serię sześciu meczów bez porażki.
Mecz nie ułożył się po myśli gospodarzy. Artur Boruc musiał wyciągać piłkę z siatki w 6 minucie spotkania - Polak został pokonany przez Francuza Marca-Antoine'a Fortune'a. Goście dopełnili dzieła zniszczenia w drugiej połowie. W 67 minucie na 0:2 podwyższył Roemlu Lukaku, a 10 minut później wynik meczu ustalił Shane Long.

Southampton kończyło mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Gastona Ramireza (70 minuta za ful) oraz Daniela Foksa (82 minuta za drugą żółtą). Również West Bromwich Albion kończyło spotkanie w osłabieniu - w 70 minucie za uderzenie Ramireza z boiska wyleciał Fortune.

W tabeli angielskiej Premiership drużyna Artura Boruca zajmuje 13 miejsce (39 punktów), West Bromwich Albion jest ósmy (48 pkt.).