Wolski zagrał w Serie A

Wolski zagrał w Serie A

Rafał Wolski (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Rafał Wolski, który zimą przeszedł z Legii Warszawa do Fiorentiny w ostatniej kolejce sezonu Serie A doczekał się ligowego debiutu w barwach nowej drużyny.
Wolski pojawił się na boisku w 60. minucie wygranego przez Fiorentinę 5:1 wyjazdowego spotkania z Pescarą. Bramki dla drużyny z Florencji zdobywali: Adem Ljajić (trzy), Matias Fernandez i Stevan Jovetić. Dla żegnającej się z Serie A Pescary honorowe trafienie zanotował Marco Vittiglio.

Mimo zwycięstwa Fiorentinie nie udało się wywalczyć prawa do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów ponieważ swój mecz wygrał też AC Milan - i to drużyna z Mediolanu wywalczyła prawo do walki o udział w rozgrywkach LM. Milan przegrywał wprawdzie z AC Sieną do 84. minuty - wtedy jednak sędzia podyktował kontrowersyjnego karnego dla drużyny z Mediolanu, którego na bramkę zamienił Marco Balotelli. Trzy minuty później gola na wagę zdobycia miejsca na ligowym podium strzelił Philippe Mexes.

W rozgrywkach Ligi Europejskiej Włochy reprezentować będzie - oprócz Fiorentiny - również Udinese z Piotrem Zielińskim w składzie. Drużyna Polaka w ostatnim meczu sezonu Serie A wygrała na wyjeździe z Interem Mediolan 5:2.

Wcześniej udział w Lidze Mistrzów zagwarantowały sobie Juventus Turyn (mistrz) i Napoli.