Wimbledon: Radwańska zagra w półfinale! Pokonała Na Li w trzech setach

Wimbledon: Radwańska zagra w półfinale! Pokonała Na Li w trzech setach

Agnieszka Radwańska (fot. CameraSport - Stephen White / newspix.pl Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała w ćwierćfinale Wimbledonu Chinkę Na Li 7:6, 4:6, 6:2 i awansowała do półfinału, w którym zmierzy się z Niemką Sabine Lisicki. Oznacza to, że Polska będzie miała dwóch reprezentantów w półfinałach turnieju - zagra w nich również Łukasz Kubot lub Jerzy Janowicz.
Mecz doskonale rozpoczęła Chinka, która bez straty piłki od razu przełamała Polkę. Radwańska w kolejnym gemie w ten sam sposób odrobiła jednak straty. Przy stanie 4:4 krakowianka dała się przełamać po raz drugi i aby nie stracić seta, musiała sobie poradzić przy podaniu dobrze dysponowanej Chinki. To Radwańskiej się udało - Polka po drodze obroniła cztery piłki meczowe! Następnie obie tenisistki wygrały swoje podania i o zwycięstwie w pierwszym secie musiał rozstrzygnąć tie-break. Wydawało się, że wygra go Chinka, ale od stanu 4:5 Polka wygrała trzy piłki i całego tie-breaka 7:5.

W drugiej partii Polka grała od początku seta dużo lepiej od rywalki - przełamała ją już przy stanie 1:1. W połowie seta gra krakowianki załamała się jednak. Przy stanie 4:2 nie wygrała swojego podania i... przegrała jeszcze trzy kolejne gemy. Set zakończył się wygraną Chinki 6:4.

Zobacz jak Agnieszka Radwańska dostała się do półfinału Wimbledonu

Polka nie dała się jednak złamać - trzecią partię długiego meczu przerywanego z powodu opadów deszczu rozpoczęła od przełamania. Przy stanie 3:1 uzyskała jeszcze jedno i prowadzenia nie oddała już do końca. "Isia" wygrała trzeciego seta 6:2 i całe spotkanie 6:2.

W półfinale Polka zmierzy się z Niemką o... polskich korzeniach, Sabine Lisicki, która 1/8 finału sensacyjnie wyrzuciła z turnieju Serenę Williams. Dzięki wygranej Radwańskiej z Na Li wiemy już, że Polska będzie miała dwóch swoich reprezentantów w półfinałach Wimbledonu. Jutro w jednym ćwierćfinale zmierzą się bowiem Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot.