ATP Petersburg: Przysiężny znowu wygrywa. Jest już w półfinale

ATP Petersburg: Przysiężny znowu wygrywa. Jest już w półfinale

Michał Przysiężny (fot. ALEKSANDER MAJDANSKI / NEWSPIX.PL / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Michał Przysiężny pokonał Lukasa Rosola 7:6, 1:6, 6:3 i awansował do półfinału turnieju ATP rozgrywanego w Petersburgu. Dzięki swojej postawie Polak wróci do pierwszej setki światowego rankingu.
Trwający niespełna dwie godziny mecz ułożył się po myśli Polaka. Pierwszego seta Przysiężny wygrał po tie-breaku. W drugiej partii przegrał już jednak zdecydowanie - ugrał tylko jednego gema. Wydawało się, że Rosol ma znaczną przewagę nad Polakiem, ale w trzecim, decydującym secie lepszy był Przysiężny. Polak wygrał ostatnią partię do trzech i całe spotkanie 2:1.

Dzięki awansowi do półfinału turnieju w Petersburgu Przysiężny zapewnił sobie miejsce w pierwszej setce rankingu ATP, które było jego celem w tym sezonie.

W drugiej rundzie Polak dokonał innej niespodzianki - pokonał rozstawionego z turniejową jedynką Fabia Fogniniego.