T-ME: Cracovia grała, Zawisza strzelał

Bernardo Vasconcelos (fot. MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Cracovia przegrała na własnym stadionie 0:2 z Zawiszą Bydgoszcz w meczu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Gole dla gości strzelali Kamil Drygas oraz Bernardo Vasconcelos.
Gospodarze zgodnie ze swoim stylem gry zakładającym posiadanie piłki kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, ale byli w sobotnie popołudnie wyjątkowo nieskutecznie i nie potrafili znaleźć sposobu na strzegącego bramki Zawiszy Kaczmarka.

Goście zwycięstwo zapewnili sobie dopiero po zmianie stron - w trakcie ostatniego kwadransa spotkania. Po dośrodkowaniu Dudka w 73. minucie Vasco dość przypadkowo zgrał piłkę... plecami. Dopadł do niej Drygas i umieścił ją w siatce. Wynik meczu ustalił w 86. minucie Vasconcelos, który wykorzystał rzut karny.

Dzięki wygranej bydgoszczanie umocnili się w grupie mistrzowskiej. Cracovia może z kolei do końca tej kolejki stracić w niej miejsce.