Bródka mistrzem olimpijskim! Wygrał o trzy tysięczne sekundy!

Bródka mistrzem olimpijskim! Wygrał o trzy tysięczne sekundy!

Zbigniew Bródka (fot. TOMASZ JAGODZINSKI / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Zbigniew Bródka został mistrzem olimpijskim w łyżwiarstwie szybkim na 1500 metrów! Polak pokonał Koena Verveija z Holandii o zaledwie trzy tysięczne sekundy.
29-letni panczenista z Polski i zawodowy strażak ścigał się w 16. parze z Amerykaninem Shani Davisem. Bródka niesamowicie przyspieszył na ostatnim okrążeniu i osiągnął swój rewelacyjny wynik - 1:45.006. To nowy rekord toru w Soczi.

W przedostatniej parze biegł faworyt publiczności Denis Juskow. Rosjanin ukończył jednak swój bieg z trzecim czasem - w tym momencie już było wiadomo, że Bródka będzie miał medal. W ostatnim biegu niesamowite tempo narzucił Koen Verweij. Holender jednak nie dał rady i przegrał z Polakiem o trzy tysięczne sekundy. Trzecie miejsce zajął Kanadyjczyk Denny Morrison.

Wygrana Bródki jest małą sensacją w Soczi. Polski panczenista utrzymuje się z pracy jako strażak. W Polsce nie ma... ani jednego krytego toru do łyżwiarstwa szybkiego.